Jak zaplanować ślub?

0
993
fot. pexels.com

Planowanie ślubu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli chodzi o samą zabawę weselną. Chociaż większość kobiet marzy od najmłodszych lat o tym dniu, w momencie kiedy dochodzi do rzeczywistości nasze marzenia często mogą lec w gruzach. 

Dlatego jeśli nie masz pomysłu na cały kontekst ceremonii oraz wesela możesz zatrudnić organizatora. Zlecenie tego zadania dla kogoś wykfalifikowanego, może być najlepszym pomysłem. Kolejnym argumentem potwierdzającym to jest fakt, że okres przed ślubny i tak jest dość stresujący. Wiele Panien Młodych jak i Panów Młodych stresuje się nadejściem tej chwili.

Często temu stresu przedślubnemu towarzyszy również lęk i obawa, czy aby na pewno dobrze robimy. Na szczęście jest to tylko stres, który w dniu ślubu szybko mija.

Jeśli jednak chciałabyś zaoszczędzić i postawić na swoją kreatywność, możesz sama stać się swoim organizatorem ślubu. Tego typu zachowanie staje się coraz modniejsze. Podejmując się tego zadania samodzielnie możesz przejść nie jedną bitwę myśli co zrobić by ten dzień był idealny.

Państwo młodzi powinni mieć wizję podczas planowania uroczystości. Jest to nic innego jak znalezienie idealnego stylu dla siebie. Jeśli jednak, bo może się tak stać, macie odmienne poczucie gustu możecie znaleźć kompromis.

fot. pexels.com

Jakie style ceremonii są teraz modne?

Coraz więcej par decyduje się na śluby tradycyjne bądź wręcz wiekowe. Tęsknimy za spokojem, prostotą oraz naturą. Nasze babcie na szczęście nie miały takiego dylematu jak my. Ale za to, my mamy możliwość wykazania się w kreatywny sposób.

Jednym z trendów weselnych ubiegłego roku są style boho oraz vintage. Te style są dość charakterystyczne, ale piękne i proste za razem. Więc jeśli marzy Ci się ceremonia w plenerze, taki styl będzie dla Ciebie wręcz idealny.

Kolejnym hitem ślubnym jest styl rustykalny. To nic innego jak ślub w stylu wiejskim. Do tego typu uroczystości nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy piękne gospodarstwo i dary natury.

Każdy z tych stylów można łatwo połączyć ze stylem nowoczesnym, ponieważ jest on równie prosty i minimalistyczny.

Organizacja krótkiej przerwy przed przyjęciem

Ten wariant jest jak najbardziej do przyjęcia. Często jest tak, że suknia ślubna Panny Młodej nie współgra z parkietem weselnym, dlatego świetną alternatywą będzie zorganizowanie krótkiej przerwy między ślubem, a weselem.

Jeśli obawiasz się, że Twoi goście mogą nie czuć się komfortowo w takiej sytuacji zorganizuj coś za zasadę baru. W chwili, kiedy Ty będziesz zmieniać swoją suknię, makijaż i fryzurę zagwarantuj gościom przyjemne otoczenie.

Jeśli Twój ślub odbywa się w plenerze, możesz przygotować coś na zasadzie baru, który będzie serwował zimne oraz gorące napoje. By całość była pysznym przedsmakiem Twojego wesela możesz zadbać także o coś słodkiego dla gości.

W organizowaniu „przerwy”  należy jednak pamiętać, że nie może ona być zbyt długa. Jednak Twoi goście mogą stać sie rozdrażnieni jeśli będą musieli czekać na Ciebie kilka godzin.

Czy muszę organizować przyjęcie weselne?

Tak naprawdę zabawa weselna jest uhonorowaniem dla przebytych gości.  Nie jest to warunek konieczny i niektóre pary decydują się tylko na sentymentalny poczęstunek bez tańców do białego rana.

Jednak Polska tradycja ślubna niemalże za każdym razem przewiduję taka imprezę. Wiele nowożeńców nie wyobraża sobie ślubu bez wesela. Inne pary uważają, że sam ślub nie jest dla nich tak fascynujący jak myśl o przyjęciu weselnym.

Przyjęcie weselne jest także czymś wyjątkowym dla gości. To oni mogą bawić się z wami jako pierwsi na waszej nowej drodze życia. Dlatego warto przemyśleć czy aby na pewno nie chcecie organizować wesela, przecież takiej imprezy możesz nie przeżyć już w swoim życiu!

fot. pexels.com

Czy szpilki pasują do każdego stylu ślubu?

Szpilki czynią cuda w sukience lub eleganckim kombinezonie: wydłużają Twój wygląd i sprawiają, że Twoja postawa jest absolutnie idealna do zdjęć. Niestety nie na każdy rodzaj ślubu, a raczej miejsca się one sprawdzą.

Wybierając obuwie ślubne musisz wziąć pod uwagę po jakiej nawierzchni przyjdzie Ci się chodzić. Jeśli wybierasz salę weselną, szpilki jak najbardziej się sprawdzą. Jeśli jednak palujesz ślub w ogrodzie, watki wariant może okazać się błędem. Przecież żadna panna młoda, nie chciała by zgubić pantofelka, prawda?

Możesz jednak pójść na kompromis. Do zdjęć ślubnych możesz założyć szpiki i wybrać miejsce o dość twardym podłożu. Zaś za czas zabawy możesz założyć buty płaskie bądź buty na koturnie.

Podsumowanie

Te zasady są tylko jednymi z nielicznych podczas organizacji ślubu i wesela. Dlatego jeśli widzisz tę krótką listę i już masz wrażenie, że nie podołasz temu zadaniu, zastanów się nad konsultantem weselnym.

Jego usługi są stosunkowo nie drogie, ale jednak musisz się już liczyć z faktem, że twój budżet może wzrosnąć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here