Lista gości weselnych – jak zmniejszyć ją w dobie COVID-19?

0
672
fot. pexels.com

Wiele osób swój ślub i wesele planuje z kilku letnim wyprzedzeniem. Nie ma co się dziwić takiemu zachowaniu. Koszty wesela i ślubu nie są jednak niskie, a samodzielne pary chcą wiedzieć dokładnie ile gotówki należy mieć odłożonej. 

Takie pary stają teraz przed nie lada wyzwaniem. Panująca pandemia COVID-19 znacznie pokrzyżowała ich plany. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, Para Młoda niejednokrotnie musi zredukować listę gości. Pary, które chciały zawrzeć związek małżeński w 2020 lub chcą tego dokonać w 2021 roku, mają do czynienia z szeroką gamą wytycznych i przepisów, z którymi przyszli małżonkowie nigdy wcześniej nie musieli sobie radzić.

Niektóre ograniczenia związane z COVID nałożone na branżę ślubną obejmują wymóg noszenia masek i mierzenia temperatury przed wejściem do niektórych miejsc, 14-dniowych kwarantann dla gości przybywających z poza granicy naszego państwa oraz ograniczenia liczby gości.

Coraz częściej Pary Młode decydują się także z rezygnacji tradycyjnego menu. Nowożeńcy wybierają „nowoczesną” formę serwowania posiłków, które stają się coraz bardziej popularne oraz bezpieczne. Taką formą np. przekąsek są przystawki hermetycznie zamknięte. Na ten temat możecie więcej przeczytać w poniższym artykule: Trendy weselne 2021 .

fot. pexels.com

Rozważ zatrudnienie konsultanta ślubnego

Samodzielne planowanie ślubu w erze COVID może być naprawę nie łatwe. Aby mieć 100% pewność, że na Twoim ślubie wszystko będzie bez zarzuceń, zwłaszcza jeśli chodzi o liczbę gości, rozsądną decyzją jest zatrudnienie konsultanta ślubnego.

Dzięki jego pomocy będziesz wiedziała na czym stoisz. Nie będziesz musiała samodzielnie studiować z czego powinnaś zrezygnować, a na co możesz sobie pozwolić. Wybierając organizatora ślubnego, ten problem masz definitywnie z głowy.

Przez zatrudnieniem organizatora powinnaś dokładnie przemyśleć, a najlepiej sporządzić listę oczekiwać. Taka rozpiska może stanowczo usprawnić Wam pracę.

Lista gości

Panowaliście huczne wesele? Ale niestety COVID pokrzyżował wasze plany? Teraz przychodzi czas na przemyślenia. Jeśli wasza lista gości powinna zostać zredukowana do wyznaczonych obostrzeń, zastanówcie się bez kogo nie wyobrażacie sobie tego dnia.

To tak naprawdę kluczowa sprawa organizacji ślubu w dzisiejszych czasach. Niekiedy zdarza się tak, że nie potraficie określić jednoznacznie kto jest ważny, a kto ważniejszy dlatego sporządzenie takiej listy będzie na pewno trudne.

Kogo najlepiej wykluczyć?

Najłatwiej będzie wykreślenie gości, z którymi nie macie regularnego kontaktu. Tworząc taką listę może okazać się tak, że osoby, które sądziliście, że są wam bliskie, jednak nimi nie są. Po sporządzeniu takiej listy może okazać się, że jednak mieliście błędne spostrzeżenia na wasze relacje.

Dlatego nie krępuj się, niestety musisz podjąć tę decyzje. Zostaw dawno niewidzianych kuzynów, kumpli ze studiów, o których nie słyszałeś od kilku lat, swoich poprzednich sąsiadów czy znajomych, których widujesz sporadycznie.

Niestety Twoja lista gości musi zostać ograniczona, dlatego na liście powinny znaleźć się tylko najbliższe osoby.

Redukcja osób towarzyszących

Zazwyczaj tworząc zaproszenie ślubne, uwzględnia się czy singiel może wziąć osobę towarzyszącą. Obecne czasy mogą jednak wykluczyć tę opcję.

Swoją decyzję możesz jednak łatwo wyjaśnić, ale bez obaw. Na pewno Twoi goście zrozumieją, dlaczego jest taka decyzja.

Pandemia zniszczyła wiele naszych planów, a Ty stanowczo wolisz bawić się w gronie najbliższych, dlatego osoby towarzyszące niestety ponownie mogą pokrzyżować Twoje plany i zamierzenia.

fot. pexels.com

Wirtualne uczestnictwo

Jeśli ktoś z Twoich bliskich osób mieszka po za granicami Polski lub w momencie Twojego ślubu będzie przebywać na kwarantannie możesz zaoferować uczestnictwo online.

Taka opcja umożliwia towarzyszenie Ci w tym wyjątkowym dniu i nie przegapienie tej pięknej chwili. Możesz poprosić bliską Ci osobę by prowadziła relację live na dowolnym portalu społecznościowym, gdzie znajdują się Twoi znajomi.

Dzięki temu każdy zapamięta Twój dzień na długo, a Ty nie będziesz musiała każdemu z osobna opowiadać jak było! W tym celu tak naprawdę nie trzeba dużo, wystarczy stałe łącze internetu i telefon!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here