Namiot ślubny – pomysły

0
775
fot. unsplash.com

Coraz więcej par decyduje się  na ślub plenerowy. Jest to stanowczo tańsza opcja oraz bardziej wyjątkowa. Dodatkowo decydując się na ślub i wesele w plenerze możesz dać ponieść się wodzą fantazji. 

Decydując się na wesele w plenerze, warto pomyśleć o zabezpieczeniu gości przed niespodziewanym deszczem. Najlepszą porą roku na tego typy uroczystości jest oczywiście lato. Ale nawet ta pora roku, że zrobić nam psikusa.

Dlatego warto przemyśleć wynajęcie namiotu weselnego. Niektóre pary uważają, że tego typu dodatek do ich wesela może całkowicie zniszczyć ich zamierzenia, ale na szczęście tak nie jest. Pięknie przyozdobiony namiot weselny może także stanowić piękną atrakcję tego wieczora.

Wygląd i kompozycja takiego namiotu może być dowolna. Wszystko zależne jest od waszej perspektywy, planu oraz stylu waszego ślubu. Najlepszymi dekoracjami na tego typu „salę weselną” mogą być naturalne i proste dodatki. Istnieje kilka bardzo wyjątkowych pomysłów, które z łatwością można wkomponować w każdy styl.

fot. unsplash.com

Aranżacja stołu dla Pary Młodej

Często przy takim stole, prócz Pary Młodej zasiadają także rodzice nowożeńców oraz ich świadkowie. Dlatego taki stół powinien znaleźć się w centrum namiotu oraz powinien wyglądać wyjątkowo.

Jeśli chcesz podkreślić, gdzie będzie zasiadać Para Młoda, dzięki wzmocnieniom namiotu możesz przygotować wyjątkową dekorację. Kwieciste ekspozycje zawieszone w powietrzu mogą stanowić główną dekorację tego stołu. Dzięki takiej dekoracji zaoszczędzisz znacznie miejsce na stołach, a dodatkowo podkreślisz ogólny wygląd namiotu.

Zamontowanie takiej kompozycji nie jest wcale trudne. Wystarczy ustawić stół między 2 podpórkami namiotu, a lukę wypełnić girlandą z żywych kwiatów. Najlepiej zwrócić się o pomoc do florystów, który stworzą coś niepowtarzalnego!

Baldachim zamiast namiotu

Jeśli jednak nie do końca jesteście przekonani do wyboru namiotu, możecie wybrać inną, blisko znaczną opcję lecz bardziej otwartą. A jest nią baldachim.

Taka forma zabezpieczenia gości również może stanowić piękny element weselny. Jeśli na terenie Twojego wesela znajdują się inne ciekawe atrakcje, bądź widoki zapierają dech w piersiach, taka opcja „dachu” może bardziej przypaść gościom do gustu.

Dzięki temu, że baldachim stanowi tylko „dach” Twoi goście będą mogli cieszyć się panującą aurą dookoła.

Oświetlenie

Jak wiadomo nie zawsze istnieje możliwość instalacji żyrandolu. Dlatego wybierając namiot możecie zabłysnąć kreatywnością.

Sufit namiotu możecie udekorować jasnymi lampami, które możecie nieco stłumić lejącymi się materiałami. Zewnętrzną część imprezy możecie oświetlić prawdziwym ogniem z ogniska bądź specjalnymi lampami.

Dodatkowo jeśli chcecie by wasza impreza była dobrze widoczna, możecie skorzystać z pomocy refraktorów, które zostają skierowane w niebo bądź w epicentrum imprezy. Cała ta kompozycja może być naprawdę wyjątkowa i piękna.

Stoły dla gości

Z racji tego, że namioty są dość wysokie możesz stworzyć wyjątkowe kompozycję dekoracyjne na stoły gości. Nie musisz wybierać niskich wazonów i małych kompozycji kwiatowych.

W tym wariancie możesz zdecydować się na wysoki i smukłe dekoracje. Taka forma ozdób może znacznie zniwelować miejsce na stołach. Dzięki temu, zyskujesz więcej miejsca na przystawki i inne przekąski.

Szklany namiot

Wiele instytucji oferujących wynajem miejsca na ślub i wesele umożliwia nam imprezę w szklanym namiocie. Wybierając taką alternatywę spełniasz swoje marzenie oraz zapewniasz większy komfort gościom.

Często jest tak, że szklane namioty ustawione są na świetnie utwardzonej powierzchni. Może okazać się tak, że namiot stoi na fundamencie, co sprawia, ze ustawienie stolików będzie znacznie wygodniejsze oraz nie masz już obaw, że goście będą niezadowoleni z parkietu.

Utwardzona nawierzchnia pod namiot sprawi także, że twoi goście płci pięknej nie będą musiały mieć płaskich butów na zmianę.

Udekorowanie szklanego namiotu nie  także nie musi stanowić wielkiego problemu. Wręcz przeciwnie, taka forma namiotu nie tylko zapewnia bezpieczeństwo przed zmianą pogody, ale także umożliwia piękny widok gościom, który są na zewnątrz.

Spójne elementy dekoracyjne

Po dokonaniu wyboru namiotu weselnego, wiele par zachodzi w głowę, że nie do końca był to udany pomysł. Swoją decyzję motywują tym, że metalowe wzmocnienia namiotu są bardzo nieestetyczne i niszczą całkowity styl waszego  ślubu.

Ale jest na to złota rada. Możecie zwrócić się do personel by „ukryli” wzmocnienia. W celu kamuflażu tych elementów możecie wykorzystać tkaniny lub winorośl wzbogacone delikatnymi kwiatami.

Świetną alternatywą jest stworzenie identycznych kompozycji nad stół Pary Młodej oraz bliskoznaczne dodatki na stoły gości bądź krzesła. Tak spójne elementy stworzą niepowtarzalny klimat, a Twoi goście nie poczują żadnego dyskomfortu.

Takie kompozycje można jeszcze wyszczególnić poprzez dodanie do nich światełek lub lampek. Jeśli preferujecie by ten dodatek był jak najmniej widoczny, możecie wykorzystać w tym celu lampki świąteczne np. w kolorze białym. Jak widać ten rodzaj akcesoriów dekoracyjnych może posłużyć nam nie tylko w święta.

fot. unsplash.com

Podsumowanie

Jak widzisz, namiot jest świetną alternatywą na ślub plenerowy. W takim miejscu może odbywać się zarówno wesele jak i cała ceremonia cywilna. Możesz stworzyć naprawdę wyjątkowe miejsce, które zostanie w pamięci gości na długi czas.

Cała aranżacja tego miejsca zależy tylko od ciebie. Jeśli jednak nie do końca wiesz czego byś chciała możesz poszukać już gotowego miejsca, takiego jak szklany namiot. Cała inwencja tego miejsca jest już gotowa i możesz poprosić tylko o dodanie poszczególnych elementów.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here