Bukiet ślubny biały

0
1124
fot. unsplash.com

Paleta kolorów, która zawita na waszym ślubie jest kwestią indywidualną. Ogrom kombinacji, wzorów i barw może was nico przytłoczyć. W tych kwestiach i w takiej chwili wielu ludzi staje się detalistami, ale jednak w każdym z nas drzemie fan prostoty. Dlatego świetną alternatywą na kwiaty ślubne jest tradycyjna biała barwa. 

Trendy kolorystyczne na śluby przychodzą i odchodzą dość szybko. Ta gama zmienia się tak naprawdę pod wieloma czynnikami, a są nimi: miesiąc roku, pora roku, ogólne trendy. Jednym z tradycyjnych i niezmiennych kolorów ślubnych jest właśnie kolor biały.

Po mimo tego, że ten kolor od wieków towarzyszy niemalże każdej Pannie Młodej choć by w postaci sukni, również idealnie sprawdza się w formie bukietów ślubnych. Białe kwiaty ślubne, od naturalnych po efektowne, artystyczne, a nawet kapryśne, mogą zmienić każdy styl ślubny z podstawowego na wyjątkowy. Zdecyduj się na coś odważnego i imponującego lub zachowaj prostotę.

Wszystko zależy tylko od Ciebie.

fot. unsplash.com

Prostota

Ta wersja ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna. Wiele Par Młodych rezygnuje z rozmachu na poczet czegoś bardziej zwykłego. Niektóry uważają, że taka forma jest nudna, a wręcz nie może być piękna i efektowna. Ale takie osoby są w dużym błędzie.

Wybierając ten rodzaj kompozycji kwiatowych, nie tylko do bukietu Panny Młodej, ale także na stoły dla gości czy stół Pary Młodej unikaj kompozycji mieszanych.

Chcąc osiągnąć efekt prostoty zalecamy usytuowanie jednego rodzaju kwiatów w jednym wazonie. Jeśli jednak nie możesz zdecydować się na jeden rodzaj kwiatów, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Możesz wymieszać je jedynie w sposób grupowania wazonów.

Kwiaty sezonowe

Warto także skorzystać z sezonowych darów natury. Jeśli nie masz pomysłu jakie kwiaty wybrać, pomyśl nad tym jakie kwiaty zazwyczaj kwitną danego miesiąca, co planowany jest Twój ślub.

Ze względu na to, że są to właśnie kwiaty sezonowe, które będę znacznie łatwiej dostępne, koszt przygotowania dekoracji z żywych kwiatów, może być niższy.

Kwiatowe tła

Coraz więcej par sięga dawnych tradycji. Niegdyś, ze względu na to, że nie było jednak balonów i innych ozdób, kobiety plotły sobie wianki z żywych kwiatów, a miejsce weselne ozdabiali jeszcze większą ilością kwiatów.

Coraz częściej wracamy do tego. Możesz poprosić o przygotowanie kwiatowego łuku, który może zostać ustawiony za plecami Pary Młodej lub przed wejściem kościoła. Taki efekt może być naprawdę onieśmielający!

Co do wyboru koloru kwiatów, tutaj także polecilibyśmy wybranie kwiatów białych, które z łatwością w można wkomponować w inne dodatki.

Białe kwiaty i kolorowe dodatki

Jeśli postawiliście na białe kwiaty, ale jednak macie kolor przewodni wesela, warto zainwestować w kolorowe, zdobione wazony. Białe kwiaty jak wiele innych przedmiotów w tym odcieniu świetnie komponują się niemalże z każdą inną barwą.

Dlatego jeśli chciałabyś by na stołach elegancko prezentowały się białe kwiaty, ale wydaje Ci się to zbyt nudne, wybierz zdobione wazony. Połączone to w całość może zapewnić pociechę dla nie jednego oka.

Białe piwonie

Piwonie są kwiatami dość dużymi gabarytowo, ale za razem są bardzo efektowe i mają piękną woń. Polecamy ten rodzaj kwiatów jako wybór do bukietu Panny Młodej.

Te kwiaty są jeszcze dość niedoceniane przez Polskie Panny Młode i nie do końca wiadomo dlaczego. Białe piwonie są kwiatami naprawdę pięknymi i cudownie komponują się z każdą suknią. Dodatkowo łatwo połączyć je z innymi dodatkami, a przy tym cudownie pachną!

fot. unsplash.com

Impreza w plenerze

Organizując wesele na świeżym powietrzu, często w tym celu wynajmowane są namioty. Chcąc stworzyć coś idealnego i za razem nie do zapomnienia, polecamy koncepcje powietrznego baldachimu.

Podniebny baldachim to nic innego jak zainstalowanie kompozycji kwiatowych pod „dachem” namiotu. Całość komponuje się nieziemsko. Dobrze wyspecjalizowana firma, pomoże w wykonaniu tego marzenia, które przyniesie niesamowity klimat Twojej imprezie.

Bukieciki dla druhny

Nie tylko Panna Młoda może mieć bukiet. Możesz zamówić bukieciki dla Swoich druhen. Stanowczo odradzamy by bukiet świadkowej był identyczny gabarytowo jak Panny Młodej oraz z tych samych kwiatów.

W celu stworzenia bukiety dla druhny polecamy raczej kwiaty drobne, ważne by były w tym samym kolorze co Panny Młodej. Kwiaty polne, to świetny wybór dla druhny. Z tych kwiatów można stworzyć coś naprawdę pięknego, ale za razem będzie to drobne oraz delikatne.

Wianek

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, coraz modniejszy staje się powrót do przeszłości, a w raz z nim powraca moda na ślubne wianki na głowę.

Niektóre kobiety decydują się na zakup sztucznego, gotowego wianka, który także jest piękny, ale jednak nic nie zastąpi świeżych kwiatów. Taki wianek jak najbardziej pasuje do welonu, oraz cudownie może ozdobić głowę Twojej świadkowej.

Podsumowanie

Białe kwiaty towarzyszą Panną Młodym od setek lat. I po mimo tego, że czasy się zmieniają ten trend ślubny nie traci na sile. Białe kwiat są dobre na każdą okazję, a dodając je do motywu ślubnego możesz stworzyć coś idealnego.

Dodatkowo wybierając kwiat biały, łatwo dopasować do niego inne dodatki. Dlatego nie musisz się obawiać co będzie pasować do Waszego koloru przewodniego.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here