Dodatki ślubne

0
867
fot. unsplash.com

Każda Panna Młoda ceniąca sobie nowoczesność, będzie chciała mieć i taką suknię. Suknie z minionych dekad są piękne, ale nie każdej kobiecie przypadają do gustu. Dlatego jeśli jesteś kobieta nowoczesną, powinnaś wiedzieć, co jest teraz trendy

Każda Panna Młoda jest inna, dlatego nie ma jednej sukienki, która spodobała by się każdej kobiecie. Dlatego projektanci ciągle pają ręce pełne roboty. Są kobiety, które preferują nowe suknie na wzór sukien ślubnych naszych babć, inne zaś cenią sobie nowoczesność.

Nowoczesne suknie przypominają minimalizm. Są one proste, zazwyczaj jednolite oraz bez zbędnych elementów. Sprawa nowoczesnego ślubu nie ma się tylko do sukni ślubnej. Tak naprawdę planując ceremonię ślubną czy to kościelna czy to ślub cywilny, powinna być skomponowana w pełni w tym stylu.

Dlatego jeśli szukasz nowoczesnej sukni ślubnej i dodatków to idealny poradnik dla Ciebie!

Krzesła „duchy”

Nowoczesny styl mebli nieco przytłacza naszych dziadków. Ale od jakiegoś czasu modnym dodatkiem zarówno do domów jak i na wesela są krzesła „duchy”.

Krzesła „duchy” to nic innego jak przezroczyste krzesła, wykonane zazwyczaj z przezroczystego plastiku. Takie krzesła bardzo łatwo wkomponować na karze przyjęcie weselne. Ze względu na to, że są one właśnie przezroczyste możesz dodać do nich dowolne nowoczesne dodatki, a całość będzie komponować się nienagannie.

Takie krzesła idealnie sprawdzą się na ceremoniach plenerowych. Ze względu na to, że zostały wykonane z plastiku nawet nagła zmiana pogody ich nie uszkodzi.

Minimalistyczna suknia ślubna

Są Panny Młode, które marzą o sukni rodem z bajek Disneya, ale są też takie, które cenią sobie minimalizm. Ten drugi rodzaj kreacji ślubnej, jak najbardziej idealnie komponuje się w styl nowoczesny.

Minimalistyczne suknie ślubne są piękne same w sobie. Czyste linie i minimalistyczny design stworzyły idealny punkt centralny dla portretów ślubnych Panny Młodej. Wiele osób uważa, że takie suknie ślubne są najpiękniejsze. A dzieje się tak, ponieważ nie przytłaczają one kobiety. Głowna uwaga zostaje skierowana właśnie na Pannę Młodą, a nie na jej suknię.

Nowoczesne zaproszenia ślubne

Wysyłając zaproszenia ślubne, które zostaną stworzone w stylu nowoczesnym mogą być zapowiedzią tego co czeka twoich gości.

Jako pierwsze wskazanie stylu ślubu, zaproszenia są kluczowym elementem w motywie weselnym. W przypadku nowoczesnej uroczystości pogrubiony tekst zestawiony z minimalistycznym wyglądem zapewni prosty i świeży wygląd Twojej papeterii.

Kolejnym atutem wyboru tego rodzaju zaproszeń jest to, że czcionki tego typu produktów są naprawdę proste i każdy z łatwością je przeczyta.

Tło ślubne

Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się ceremonie ślubne w plenerze. Dlatego wybierając tę opcję, wiele Par Młodych wymaga by towarzyszyło im tło ślubne.

Tło ślubne to nic innego jak miejsce, które zastąpić ma ołtarz. Dlatego warto zwrócić większą uwagę na ten niepozorny dodatek. Kreując się stylem nowoczesnym, wiele par ma nieduży kłopot.

W celu stworzenia tła ślubnego wystarczą bowiem np. długie płaty satynowego materiału i pokaźny wazon z pięknym białym bukietem kwiatów. Materiał należy zawiesić w sposób, by opadając na ziemię tworzył on łuk, a kwiaty pięknie skomponować w wazonie. Minimalne tło i wyrafinowana paleta kolorów mogą nadać lub przełamać nowoczesną oprawę ceremonii.

Całość, choć na pierwszy rzut oka, stanowi idealną kompozycję.

Wybierz kolor przewodni

Coraz więcej par decyduje się na kolor przewodni. Kolor ten zależy jest od upodobań nowożeńców, a także scenerii w jakiej ma się on znaleźć.

Wybierając ślub w plenerze możesz sięgnąć po tradycyjny kolor biały i przełamać go kolorem natury, czyli zielenią. Coraz więcej kobiet, decydujących się właśnie na nowoczesny ślub, ślubne kwiaty zastępuje ogólnodostępnymi darami natury w kolorze zielonym. A są nimi : liście, źdźbła traw, zielone kwiaty polne.

Pewnie niektórym z Was, ciężko to sobie wyobrazić, ale efekt tego jest naprawdę spektakularny.

fot. unsplash.com

Szczegóły specjalne

Szczegóły specjalne to nic innego jak dodatki na stołach. Są nimi bowiem, oznaczenia o miejscu gości, dodatki na stole Państwa Młodych bądź neonowe napisy towarzyszące gościom przed wejściem na salę weselną.

Zamawiając imienne oznaczenia miejsc, wybierz coś z nowoczesnych wzorów, które są minimalistyczne. Niektóre wzory ograniczają się do numeracji miejsca oraz imienia i nazwiska gościa. Wszystko zostaje oprawione tylko ładną, równą ramką. To wystarczy by osiągnąć przyjemny dla oka widok.

Postaw na kolor czarny

Wiele osób może powiedzieć, że jest to absurd. Że jedynymi czarnymi dodatkami na sali weselnej powinny być męskie garnitury, ale jednak nie o takie przełamanie nam chodzi.

Kolor czarny jest bowiem idealnym dodatkiem na ślub i wesele. Nikt nie mówi tu o przyozdabianiu stołów czarnymi obrusami, ale chodzi tu raczej o delikatne dodatki.

Jeśli na weselnych stołach jest w założeniu przyozdobienie ich białymi obrusami, możesz poprosić personel o przygotowanie czarnej zastawy stołowej, która ustawiona na stołach będzie idealnie kontrastować.

Prócz naczyń możesz sięgnąć po czarne świeczniki i wazony, w które idealnie wkomponują się białe kwiaty. Są to jednak małe detale, na które nie każdy od razu zwróci uwagę, ale właśnie kolorami charakterystycznymi dla stylu nowoczesnego jest biały, czarny oraz szary.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here