Wiele kobiet, która nie decyduje się na ślub kościelny zastanawia się jaką suknię wypada założyć na ślub cywilny. Niestety mało, która kobieta decyduje się na suknie ślubną równej z bajek Disneya. Dlatego jaką sentymentalną suknię warto założyć na ślub cywilny?
Z suknią na ślub cywilny jest podobnie jak i na kościelny. Najważniejszą kwestią wyboru jest tutaj to, jak dana Panna Młoda się czuje w tej sukni. Nie ma wyznaczonego kryterium jak ma wyglądać suknia na cywilnym ani nie ma określonego w jakim ma ona być kolorze.
Jeśli chciałabyś suknię tradycyjną, czyli białą mamy dla Ciebie kilka propozycji!
Jaka długość sukni?
To pytanie zadaje naprawdę wiele kobiet, które są przed ślubem cywilnym. Nasza odpowiedź jest prosta: długość jest zależna tylko od Twojej osoby i Twoich preferencji. Zależne jest to tylko od tego, czego Ty sama oczekujesz.
Najlepszym przykładem z tej dziedziny może być zakup obrączek. Tego wyboru dokonujecie tylko Wy, to Wy wiece jakie się wam podobają i to to Wy będziecie je dumnie nosić na palcu. Niektórzy uważają, że przy ślubie cywilnym zasada nie oglądania Panny Młodej w sukni nie działa, więc możesz poprosić o radę Pana Młodego.
Jednak dokonał już kilku idealnych wyborów tak jak Ty, wspólna przyszłość oraz pierścionek zaręczynowy. Jeśli każdy z tych decyzji Ci się podoba, sądzimy, że i w kwestii wyboru sukni może się on sprawdzić.
Kolory ślubne sukni
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma narzuconego zwyczaju co do koloru sukni. My polecamy tradycyjnie suknię białą bądź np. w kolorze kości słoniowej, bladego różu.
Te kolory są najbardziej popularne na suknie ślubne, nawet na ślub cywilny. Wiele kobiet decyduje, że na ślub cywilny suknia nie musi być pokaźna i „duża” jak często bywa w stylu księżniczki.
Zazwyczaj Panny Młode preferują coś delikatnego i skromnego. Najczęściej wybieranymi długościami są suknie MIDI. Nie są bowiem one zbyt krótkie ani zbyt długie. Stanowią idealną kreację na ślub urzędowy.
Dodatki do sukni
W tej kategorii także nie ma żadnych ograniczeń. Suknia powinna być stosowna do miejsca w jakim się znajdziecie, a zarazem odpowiednia do okoliczności.
Koronki, hafty, falbany są jak najbardziej pięknym dodatkiem do skromnej sukni ślubnej. Jeśli chcesz jakoś dodatkowo to urozmaicić polecamy dobranie odpowiednich dodatków w postaci biżuterii bądź dodatków do włosów.
Coraz modniejsze staje się zakupywanie sukni na takie okazję online. Ważne jest by dogłębnie sprawdzić, czy sprzedawca przewiduje możliwość zwrotu, oraz jak ona przebiega. Może okazać się bowiem tak, że suknia, którą zakupisz online może nie spełnić Twoich wymagań.
Dlatego przy dokonywaniu zamówienia upewnij się jakie są opcję zwrotu oraz jaki masz na to czas.
Welon na ślub cywilny
Ta kwestia także nie jest odrzucana przez jakikolwiek urząd. Jeśli masz takie życzenie bądź czujesz taką potrzebę możesz zaopatrzyć się w welon!
W tej kwestii najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę by pomógł Ci dobrać go do sukni, która Ci się podoba bądź, którą już kupiłaś.
Tak naprawdę kwestia welony jest także sprawą indywidualną. Takie dodatki ślubne powinnaś wybierać idąc za głosem serca!
Kreacja dla świadkowej
W tym przypadku możesz poprosić druhnę o wybranie jakiegoś pasującego dla Ciebie stroju. Niestety biorąc ślub cywilny, mało która para urządza tak huczne wesele jak w przypadku ślubu kościelnego.
Dlatego Twoja druhna może tak naprawdę założyć na siebie co tylko chcę. Suknia dla druhny powinna być także wygodna i zjawiskowa, ale nie powinna przyćmiewać Panny Młodej. Dodatkowo świetną kreacją może być kombinezon weselny.
Podsumowanie
Tak naprawdę nie ma idealnej reguły na suknie ślubną na cywilny. Wszystko zależy tylko od was. Jeśli jesteś tradycjonalistką i marzy Ci się biała suknia, załóż taką!
Jeśli jednak uważasz, że białą suknię należy założyć tylko pod ołtarz, wybierz inną gamę kolorystyczną. Możesz sięgnąć po kolory delikatniejsze, ale równe piękne takie jak np. kość słoniowa.
Dodatki ślubne, jakie dobierzesz do Swojej kreacji także są sprawą indywidualną! To Ty powinnaś się czuć w tym dobrze, ale wisienkę na torcie możesz zostawić na później!