Jak skutecznie schudnąć?

0
1815
Jak skutecznie schudnąć

Odchudzanie to długotrwały proces i powinniśmy sobie to uświadomić zanim zaczniemy wprowadzać zmiany w naszym życiu. Dzięki temu unikniemy rozczarowania tym, że na efekty będziemy musieli poczekać. W przypadku niedużej nadwagi wystarczy około 3 miesiące na zmianę sylwetki. Jeśli natomiast mamy dużą nadwagę to musimy się nastawić na to, że dopiero po przynajmniej 6 miesiącach zobaczymy upragnione efekty.

Mądre odchudzanie to połączenie zdrowej diety i aktywności fizycznej. Powinniśmy unikać głodowych diet, które oferują bardzo szybkie efekty, ponieważ powodują efekt jojo. Polega to na tym, że nie wytrzymamy zbyt długo na takiej diecie i po jakimś czasie wrócimy do starych nawyków żywieniowych, a stracone kilogramy bardzo szybko do nas wrócą. Dlatego najlepiej jest wprowadzić do swojej diety mały deficyt, który nie powinien być większy niż 500 kcal. Pozwoli nam to schudnąć około 2 kilogramy w ciągu miesiąca. Jeśli do tego dołożymy aktywność fizyczną, to możemy stracić nawet 4 kilogramy w miesiąc. Jest to bezpieczna ilość, po której nie będziemy mieć efekty jojo i unikniemy pozostawania nadmiaru skóry. Dodatkowo powinniśmy spożywać 3-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu, co zapobiegnie podjadaniu. Codziennie musimy pić minimum 2 litry wody. Jest ona ważna w procesie odchudzania, ponieważ zwiększa uczucie sytości. Po obudzeniu się warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, która pobudzi metabolizm.

Z diety musimy wyeliminować tłuste potrawy oraz słodycze. Zawierają one dużo kalorii w małej objętościowo porcji. Węglowodany są nam potrzebne, gdyż są podstawowym źródłem energii naszego organizmu. Ich źródła w diecie to warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty. Białko znajdziemy w chudym mięsie, rybach, mleku, przetworach mlecznych i warzywach strączkowych. Zdrowe tłuszcze, które powinny się znaleźć w naszej diecie to oliwa z oliwek i olej kokosowy. Dodatkowo tłuszczu dostarczą nam orzechy i ryby.

Obok diety w procesie odchudzania bardzo ważne są ćwiczenia fizyczne, które wymodelują nasze ciało. Ćwiczyć możemy w domu lub na siłowni. W pierwszym wypadku będą to treningi z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jest to dobre szczególnie dla osób początkujących, gdyż może przygotować ich mięśnie do cięższych treningów w przyszłości. Ćwicząc na siłowni mamy do dyspozycji masę sprzętu, który ułatwi nam progres w ćwiczeniach. Dzięki temu nasze mięśnie na każdym treningu będą zaskakiwane nowymi bodźcami, co zmobilizuje je do wzrostu. Z kolei treningi wytrzymałościowe pomogą nam spalić więcej kalorii w ciągu dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here