Jak kupić pierścionek zaręczynowy online?

0
780
fot. pexels.com

Coraz więcej osób decyduje się za zakupy online. Do niedawna branża jubilerska była wybierana raczej w sposób stacjonarny, ale od jakiegoś czasu coraz więcej osób sięga po zakup online np. pierścionka zaręczynowego. 

Taki wybór zakupu jest także dobrym wariantem. Możesz zamówić wymarzony pierścionek bez podejrzeń i bez wychodzenia z domu.

Od pojawiania się pandemii coraz więcej jubilerów przenosi Swój biznes do świata online oferując nam jeszcze więcej wyjątkowych produktów. Wielu  z nich oferuje nam „pierścionki na zamówienie” przesyłając nam projekt online, który po dokonaniu naszego wyboru jest realizowany w dość szybkim tempie.

Jak wybrać idealny pierścionek?

Na stronie oferującej biżuterię możesz znaleźć tabelę oraz dokładny opis jak zmierzyć odpowiedni rozmiar pierścionka. Dodatkowo wiele stron oferuje nam tzw. porównywarkę ofert.

Dzięki niej możesz porównać w jednym oknie kilka różnych produktów by wybrać ten idealny i wymarzony dla przyszłej narzeczonej. Kolejną korzyścią jest to, że zakupy online są znacznie mniej stresujące.

Dokonywanie wyboru w zaciszu domowym znacznie niweluje poziom stresu i daje Ci także możliwość dłuższego zastanowienia się i powrócenia kilkukrotnie do poprzedniego wyboru. Dzięki temu na pewno wybierzesz idealny pierścionek!

Jak znaleźć odpowiedniego jubilera?

Wybierając opcję zakupu pierścionka online dodatkowo możesz nawiązać bezpośredni kontakt z twórcą tych wyjątkowych dzieł, a nie z pośrednikiem bądź sprzedawcą detalicznym.

Wybór dobrego jubilera jest nie łatwy. Może zająć to nam dłuższą chwilę by znaleźć tego odpowiedniego z wysokiej jakości produktami. Wybierając sprzedawcę online powinieneś kierować się opiniami, recenzjami oraz poleceniami w różnych sieciach społecznościowych.
Często bywa tak, że ludzie na różnych forach pokazują realne zdjęcia produktów, które znacznie mogą pomóc Ci dokonać wyboru.

Po dokonaniu wyboru ważną kwestią jest także podejście do klienta. Znacznie łatwiej jest obdarzyć sprzedawcę zaufaniem gdy podchodzi do nas w sposób indywidualny.  Jeśli  chcesz, by stworzył on pierścionek pod Twoje wymagania, ważne jest by skrupulatnie Cię wysłuchał, ale nie bądź także sceptyczny na jego sugestię. Jednak to on ma wieloletnie doświadczenie w tej kwestii.

Jaki wybrać kamień?

fot. unsplash.com

Ten rodzaj dodatku do pierścionka często wybierany jest pod względem ulubionego koloru ukochanej. Jeśli nie jesteś pewien czy pierścionek np. z niebieskim diamencikiem sprostał by wymaganiom Twojej ukochanej, warto sięgnąć po uniwersalny kolor kamyka.

Biały diamencik w pierścionku jest dość popularnym wyborem. Nie będąc pewnym swego wyboru, możesz poprosić jubilera o przesłanie zdjęć lub filmików by łatwiej ocenić co będzie idealne dla Twojej przyszłej narzeczonej.

Jak określić idealny rozmiar?

Prawidłowo powinieneś znać rozmiar pierścionka jaki nosi Twoja kobieta. Ale niestety często bywa tak, że mężczyzna nie ma o tym bladego pojęcia. W takiej sytuacji możesz pożyczyć jej pierścionek, który mieści się na jej serdeczny palec i udać się do jubilera.

Wielu jubilerów nieodpłatnie może pomóc określić Ci ten detal. Dodatkowo jeśli boisz się, że ukochana zauważy brak pierścionka możesz zmierzyć tylko jego średnice i napisać do jubilera, u którego będziesz dokonywać zakupu.

Jeśli jednak okazało by się tak, że zamówiony pierścionek jest nieco za duży, nie załamuj się. Zawsze możesz zgłosić się do stacjonarnego punktu w celu zmniejszenia go.

Cena, a Twój budżet

Ceny mogą być zależne od danego jubilera. Może to wynikać z jakości materiału, umiejętności oraz marki produktów, które są użyte to stworzenia przedmiotu.

Jeśli masz pewne wątpliwości nie krępuj się zapytać twórcy dlaczego ma np. wyższe ceny niż widziałeś u innego sprzedawcy. Na pewno Ci wszystko wytłumaczy.

Nie zapominaj, że pierścionek zaręczynowy jest tak naprawdę jednorazowym zakupem. Dlatego uważamy, że bez krępacji możesz zaszaleć w tym zakupie nie przeciążając znacznie swoich finansów. Każdy ma indywidualne podejście do takich spraw.

Warto poprosić o kilka wariantów do wyboru w różnych kategoriach cenowych. Możesz przedstawić jubilerowi swój budżet określając go OD, DO. Dzięki temu będziesz miał szerszy wariat wyboru, a może okazać się tak, że tańszy wariant będzie bardziej bliski gustu Twojej kobiety.

Niestandardowy pierścionek zaręczynowy

fot. unsplash.com

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na ten wariant. Każdy mężczyzna chciałby by ta chwila była idealna, a jego wybranka miała coś wyjątkowego czego nie mają inne kobiety. Jeśli i Ty rozważasz taki pierścionek możesz umówić się z jubilerem na spotkanie online bądź w rzeczywistości.

Ze względu na panująca pandemię polecamy raczej wybór rozmowy online. Jubiler na pewno nie odmówi Ci takiego spotkania. Możesz zwrócić się również o pomoc do projektanta specjalizującego się w tej dziedzinie. Często jednak bywa tak, że jubilerzy, których wybieramy mają swoich zaufanych projektantów bądź sami posiadają takie umiejętności.

Ważne jest byś dopytał czy w razie niepowodzenia istnieje możliwość zwrotu towaru. Niekiedy niestety jest tak, że pierścionki tworzone pod indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotom. Dzieje się tak ponieważ, istnieje małe prawdopodobieństwo, że komuś także spodobałby się taki wariant oraz by rozmiar był identyczny.

Wybierając pierścionek na zamówienie rozmiar musi być idealny. Dlatego poproś jubilera o szczegóły jak dokładnie zmierzyć rozmiar.

Podsumowanie

Zaręczyny jak i wybór pierścionka zaręczynowego określany jest wyjątkową chwilą. Jest to bowiem kolejny krok w twoim życiu, który chciałbyś dobrze zapamiętać. Dlatego nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie podczas zakupów.

Jeśli Twoja wybranka czeka już jakiś czas i nie zapowiada się na to, że od Ciebie ucieknie lepiej wybrać ten produkt zachowując zdrowe zmysły!

Świetna alternatywą jest właśnie zakup online. Nie musisz się tego obawiać. Wszystko ruszyły do przodu i nie musimy biegać od sklepu do sklepu by znaleźć ten idealny. Możesz spokojnie usiąść na kanapie z kubkiem kawy i przejrzeć wszystko dokładnie wybierając za i przeciw.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here