Projekt pierścionka zaręczynowego, jak zacząć?

0
715
fot pexels.com

Pierścionek zaręczynowy jest czymś wyjątkowym. Nie tylko powinien lśnić, dobrze leżeć na palcu, ale także odzwierciedlać osobowość Twojej wybranki. Nie tylko zaręczyny są spektakularną chwilą, ale także sam ślub jest czymś wyjątkowym. Dlatego warto zastanowić się także nad wyjątkowymi obrączkami.

Niektóre pary decydują się na stworzenie wyjątkowych obrączek by wzmocnić efekt wyjątkowej chwili, która pozostanie w pamięci na dziesiątki lat. Jednak pierścionek zaręczynowy jak i obrączka ślubna to dodatek, który będziesz nosić na co dzień, więc powinno to być coś na co będziesz patrzeć z rozkoszą.

Dobór odpowiedniego terminu

Pierścionki tworzone na indywidualne zamówienie zajmują znacznie więcej czasu niż udanie się do jubilera i zakup jakiegokolwiek pierścionka.

Przygotowanie takiego pierścionka może zając od kilku do kilkunastu tygodni. Wszystko zależy od tego jak duże masz wymagania i jak bardzo bujną wyobraźnię.

Inspiracja

Nie każdy potrafi wizualizować swoje pomysły dlatego warto mieć coś do inspiracji. Możesz przejrzeć katalogi z pierścionkami zaręczynowymi i właśnie tam, wybrać kilka najbardziej podobnych produktów, które blisko dorównują Twoim zamierzeniom.

Prócz wyboru katalogów z danym produktem możesz także poszukać inspiracji w wszechstronnym Internecie. Możesz zajrzeć na wiele portalów społecznościowych oraz na różne fora.

Tworząc projekt indywidualny możesz połączyć różne detale z różnych pierścionków tworząc idealną całość. Jeśli np. podoba Ci się pierścionek z białego złota, z przeplatanym przodem i diamencikami w kolorze niebieskim, ale nie możesz nigdzie takiego kupić to właśnie stworzenie pierścionka na zamówienie jest idealną alternatywą.

Wybór jubilera

Ta kwestia jest także bardzo ważna. Nie powinieneś zgłaszać się do pierwszego lepszego punktu, który może nie sprostać Twoim wymaganiom, choć nie koniecznie tak musi być.

W dobie XXI wieku możesz sugerować się opiniami w intenecie. Większość firm posiada opinię w Google, która dodają zadowoleni bądź zawiedzeni klienci. Dodatkowo możesz poszukać forum, na którym możesz znaleźć szczere i rzetelne opinie klientów. Dodatkowo często na takich forach możesz znaleźć realne zdjęcia produktów stworzonych właśnie przez danego jubilera.

Ważne też jest określenie swojego budżetu. Może być tak, że dany jubiler, które chciałbyś wybrać nie będzie w stanie stworzyć Ci pierścionka w takim zakresie cenowym.

Wybór stopu

fot. unsplash.com

Cena może być zależna od wielu czynników, ale głównymi z nich jest jakość materiałów, umiejętności jubilera oraz tego czego oczekujesz. Niektóre dodatki, które chciałbyś dodać do pierścionka mogą znacznie podwyższyć Twój budżet oraz nadszarpnąć Twoje finanse.

Zazwyczaj standardowe pierścionki są wykonane z żółtego złota bądź srebra. Coraz częściej wyborem klientów staje się białe złoto oraz platyna. Tworząc pierścionek na indywidualne zlecenie możesz także wybrać np. różowe złoto, tytan czy złoto z recyklingu.

Pierścionek ze złota z recyklingu to połączenie mieszanki różnych metali, który po całkowitej obróbce także prezentuje się świetnie! Jego jakość w żaden sposób nie jest obniżona, a przy okazji na pewno nikt inny nie będzie miał identycznego pierścionka!

Dodatki do pierścionka

Często kolor kamieni dodawanych do pierścionków jest określany ulubionym kolorem partnerki. Niekiedy specjaliści polecają by zdać się na instynkt i spontaniczność.

Istnieje mit, że każda kobieta chciałaby zostać obdarowana diamentami, ale jest to właśnie tylko mit. Wiele kobiet nie przykłada do tego większej uwagi. Liczy się im bardziej sam gest.

Istnieje wiele kamieni, które dodawane są do pierścionków. Tak naprawdę każdy z nich jest piękny i wyjątkowy. Różnią się one od siebie kolorem, stopniem połysku, a także ceną.
Diament nadal pozostaje jednym z najdroższych kamieni, ale jego tańsi koledzy także są niezwykle piękni!

Nie każdy kamień musi zostać zeszlifowany w identyczny sposób. Jeśli masz życzenie by był on oszlifowany inaczej to także nie stanowi wielkiego problemu. Masz do wyboru całą gamę różnych szlifów dlatego możesz poprosić o radę jubilera.

Planowanie ślubu

fot. unsplash.com

Wiele par od razu po zaręczynach zaczyna tworzyć plan ich ślubu i wesela. Jeśli chciałbyś podarować równie wyjątkową obrączkę Swojej wybrance możesz zamówić od razu takową u jubilera. Możesz poprosić go by obrączka ślubna miała detale pasujące idealnie do pierścionka zaręczynowego.

Zamawiając taki komplet istnieje duże prawdopodobieństwo, że jubiler da Ci rabat, który znacznie poprawi Twój nastrój.

Szkic i dalsza współpraca

Jeśli przedstawiłeś jubilerowi wszystkie Swoje pomysły, niebawem powinieneś otrzymać wstępny projekt pierścionka. Jeśli wszystko się zgadza i Twoje zamierzenia zostały spełnione jubiler zabierze się do pracy, a Ty będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość.

Podsumowanie

Stworzenie wyjątkowego pierścionka nie jest wcale trudne. Wystarczą chęci i kompetentny jubiler, który zrozumie Twoje pomysły i będzie w stanie je zrealizować.

Kolejną ważną kwestią w wytworzeniu takiego produktu jest to, czy stać Cię na to. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań wystarczy pobrać rozmiar od ukochanej i udać się do jubilera.

By Twój pierścionek był jeszcze bardziej wyjątkowy możesz poprosić jubilera o naniesienie grawera na wewnętrzną część pierścionka bądź obrączki. Może to być data ślubu, zaręczyn, imię ukochanego czy po prostu data waszej rocznicy! Taki detal także spodoba się Twojej kobiecie!

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here