Unikatowe obrączki męskie

0
1231
fot. unsplash.com

Jak wiadomo wybór idealnych obrączek nie jest łatwym zadaniem. Jednak sprawa damskiej obrączki jest dość prosta. Kobieta może wybrać egzemplarz pasujący do pierścionka zaręczynowego. Jednak sprawa męskiej obrączki, stanowi wyzwanie. 

Nie każdy mężczyzna jest przyzwyczajony do noszenia pierścionków na placu. Dlatego ważne jest by obrączka spełniała jego oczekiwania i by nosił ją z przyjemności, a nie obowiązku. Wybór obrączek damskich jest nieco szerszy niż męskich, ale to nie zmienia faktu, że nawet najbardziej wymagający mężczyzna znajdzie coś dla siebie.

Najczęstszym wyborem mężczyzn są obrączki klasyczne, bez dodatków, elementów ozdobnych, wręcz proste i nudne. Jednaj jeśli Ty jesteś mężczyzną innego pokroju, możesz sięgnąć po coś odważniejszego. Wygląd wizualny Twojej obrączki zależy tylko od Ciebie samego.

Najważniejszą kwestią podczas wyboru obrączek jest określenie z jakiego ma być on stopu, oraz w jakim rozmiarze. Co ro rozmiaru obrączki możesz mieć niewielki problem, jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś tego typu biżuterii. Ale spokojnie istnieje wiele poradników, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, że bez problemu będziesz mógł zrobić to w domowym zaciszu. Złote, platynowe lub srebrne męskie obrączki ślubne to totalna klasyka, ale istnieje również wiele opcji wykończenia, którymi są wykończenia połyskujące bądź matowe. Możesz wybrać również wariant pół na pół.

Trudno zaprzeczyć temu, że jednak nadal, najpopularniejszym stopem na obrączki ślubne jest złoto. Ten kultowy stop pozostaje najpopularniejszy od wielu, wielu lat.

fot. unsplash.com

Jak wybrać unikalną obrączkę?

W tej kwestii przyda Ci się myślenie nieszablonowe. Przy tak wielu opcjach metali, stylów i możliwości wykonania grawerunku lub odrobiny blasku, wybór może wydawać się nieskończony. Najważniejsze jest określenie rozmiaru pierścionka.

Jednak żaden z Panów Młodych nie chciał by dowiedzieć się przed ołtarzem, że jego obrączka ślubna jest za duża bądź za mała. Obrączka powinna luźno wchodzić na palec lecz stabilnie przylegać do podstawy palca. Nikt nie chciałby zgubić obrączki ślubnej.

Wiele osób uważa, że najlepiej kierować się głosem serca. Jakiś czas temu podejmowałeś już podobną decyzję wybierając pierścionek zaręczynowy. Tamto zadanie było o wiele trudniejsze, musiałeś wybrać coś co podoba się dla Ciebie, ale także spełni oczekiwania Twojej kobiety.

Wybór obrączki przy tym wydaje się dość łatwy. Jeśli Twoja kobieta podjęła już decyzję, możesz poszukać obrączki podobnej do jej lub z wybrać tą z tego samego kompletu. Pary często decydują się na mieszane zestawy. Mężczyźni preferują obrączki tradycyjne zaś kobiety coraz częściej wybierają obrączki ze zdobieniami.

Nowoczesne obrączki

Dość nowoczesną obrączką męską są obrączki tzw. młotkowane. Takie obrączki są naprawdę unikatowe i jeszcze dość rzadko spotykane. Nazwa tej obrączki wywodzi się od jej wyglądu zewnętrznego. Po mimo tego, że jest to produkt przeznaczony do sprzedaży jego gramatura przypomina obrączkę w stałej obróbce.

Zewnętrzna część obrączki jest bardzo charakterystyczna. Jest ona bowiem, nierówna, lekko chropowata i wygląda jak by przeszła naprawę wiele. Popularnym kolorem tych obrączek jest czarny. Najczęściej, tego typu obrączki zostają wykonane z cyrkonu.

Mieszana obróbka

fot. unsplash.com

Coraz modniejsze stają się także obrączki o mieszanym wykończeniu. Część obrączki jest idealnie wypolerowana, przez co jej blask zauważalny jest już z daleka, zaś pozostała część jest matowa i lekko chropowata.

Takie połączenie może wydawać się niestosowne, ale warto zwrócić uwagę na tego typu obrączki. Są one bowiem bardzo oryginalne i wyjątkowe, do tego pięknie prezentują się na męskim palcu. Śmiało, możemy powiedzieć, że ten rodzaj obrączek jest odzwierciedleniem męskiej osobowości. Twardy mężczyzna na zewnątrz i delikatny chłopiec dla Swojej kobiety.

Obrączki ze zdobieniami

W tym wariancie nie mamy wcale na myśli pierścionków z grawerem. Sprawa ta dotyczy kamieni. Zdarza się tak, że mężczyźni także ubóstwiają świecidełka. Dlatego duży odsetek mężczyzn coraz odważniej decyduje się na lśniące „oczka” w swoich obrączkach.

Niektórym z was może wydać się to głupie i dość radykalne, ale nie ma co negować takiego pomysłu. Przecież obrączka ma się podobać osobie, która będzie ją nosić, a nie przypadkowym gapiom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here