Grawerowanie obrączek

0
1002
fot. unsplash.com

Grawerowane prezenty stają się dość popularne ostatnimi czasy. Możesz również zgłosić się do złotnika, jeśli chcesz by wasze obrączki takie posiadały ten sentymentalny dodatek.  Jest coś niesamowicie romantycznego w inskrypcji specjalnej daty, dwóch inicjałów obok siebie lub frazie, którą zrozumieją tylko noszący.

Grawerowanie obrączek jest tak naprawdę ponadczasowym trendem ślubnym. Decydowanie się na grawerowanie obrączek to piękny sposób, aby sprawić, by pierścionek stał się typowo osobistym przedmiotem. Ten proces może wydawać się dość ciekawy, ale niekiedy stanowi nie lada wyzwanie. Nie chcesz wybrać złego napisu lub zrobić czegoś, co mogłoby potencjalnie oszpecić wygląd Twojego pierścionka.

Koszt grawerowania obrączki

Cena może być zależna od stopu oraz długości napisu. Jeśli obrączka jest stosunkowo wąska, grawer może kosztować więcej ze względu na małe litery. Przy takich drobnych grawerunkach jest jednak sporo pracy.

Posiadając obrączkę średniej grubości sprawa wygląda całkowicie inaczej. W tym wariancie wielkość liter nie powinna mieć większego znaczenia. Stosunkowo, jubilerzy określają cenę od długości grawera. Krótko mówiąc, musisz zorientować się ile kosztuje jedna litera bądź cyfra.

Kiedy grawerować pierścionek?

Wszystko zależy od tego na jaką okazję to ma być pierścionek. Jeśli chodzi o obrączki ślubne, najlepiej zrobić to po ustaleniu daty ślubu. Najbardziej tradycyjnym grawerem ślubnym jest oczywiście data tego wielkiego dnia oraz imię partnera.

Jeśli jednak chciałbyś by na pierścionku zaręczynowym także widniał grawer, możesz zrobić to już po oświadczynach jeśli chcesz by także to była data. Jeśli jednak nie planujesz naniesienia na pierścionek daty, możesz zrobić to jeszcze przed oświadczynami.

Może to być sentymentalne ” Kocham Cię… (i pierwsza litego Twego imienia)” bądź możesz wygrawerować tylko tam Swoje imię. Taki skromny dodatek na pewno doda uroku tej chwili.

Jak grawerować pierścionki?

Niestety tu nie ma możliwości zrobienia tego samodzielnie. Najlepiej znaleźć odpowiedzialnego złotnika bądź jubilera, który podejmuje się takich zadań. Pierścionki grawerowane są laserowo. Dzięki temu grawer widoczny na wewnętrznej części pierścionka w żaden sposób się nie ściera i pozostaje nieskazitelny przez lata.

Jeśli zdecydowałeś się już na grawer na pierścionku, pojawia się kolejne bardzo ważne pytanie, które nie należy do najłatwiejszych. Co wygrawerować na pierścionku?
Tu na szczęście opcji jest wiele, a oto kilka przykładów:

Tradycyjny grawer

 • Data : może to być data ślubu, zaręczyn, poznania się.
 • Imię : możesz wybrać kilka opcji. Może to być tylko Twoje imię może to być Imię&Imię, inicjały.
 • Sentymentalny napis : tu opcji jest także bardzo wiele. Możesz napisać krótką sentencję ” Kocham Cię” , ” Na zawsze Twój „, a możesz również zawrzeć na pierścionku ważne pytanie ” Wyjdziesz za mnie? „
 • Symbol : prócz napisów, liter i dat możesz wybrać symbol. Bardzo popularnym symbolem jest znak nieskończoności lub serce.

Zabawny

 • Sentencja : ” załóż mnie z powrotem!” , ” Własność …(imię i nazwisko)”
 • Data : dla zmyłki, może to być data kiedy wspólnie zamieszkaliście
 • Pseudonim : możesz wygrawerować zwrot jakim najczęściej zwracasz się do ukochanej
 • Refleksja : ” POWIEDZ TAK”, ” NIE ODMAWIAJ!”

Romantyczny

 • Sentencje : ” Na zawsze Twój” „Największe szczęście” „Ta jedyna”
 • Data : tu warianty mogą być identyczne jak w przypadku klasyka
 • Ulubiony cytat : ” Póki śmierć nas nie rozłączy ”

  fot. unsplash.com

Podsumowanie

Prócz tych standardowych przekazów możesz również wygrawerować coś swojego. Może to być fragment piosenki, słowo które coś wam przypomina czy nazwę miejsca gdzie się poznaliście.

Koncepcji jest naprawdę wiele, a ukryta informacja w pierścionku, powinna mieć największe znaczenia dla was obojga. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, grawer nie jest drogim dodatkiem i możesz wykonać go naprawdę w szybkim tempie. Ale taki dodatek do obrączki ślubnej lub pierścionka zaręczynowego może być idealnym dodatkiem!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here