Kolekcjonerskie nasiona marihuany – poznaj 5 nagradzanych odmian

0
963
Kolekcjonerskie nasiona marihuany - poznaj 5 nagradzanych odmian

Szukasz wyjątkowych nasion konopi do swojej kolekcji, a może dopiero zaczynasz przygodę ze zbieraniem ziaren? Posiadanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich jest w Polsce legalne, dlatego możesz bez obaw zanurzyć się w fascynujący świat konopi. Wśród swoich zbiorów zdecydowanie warto mieć cenne okazy. Poznaj popularne odmiany nasion, które zdobyły prestiżowe nagrody.

Nasiona Amnesia Haze

Kolekcjonerskie nasiona marihuany Amnesia Haze od lat bije rekordy popularności na całym świecie. Ta hybrydowa odmiana, która jest połączeniem konopi Indica i Sativa,  wyróżnia się wysoką zawartością CBD. Co ciekawe, w naturze roślina z kultowych nasion może osiągnąć nawet dwa metry wysokości. Od 2004 roku gatunek Amnesia Haze zdobył ponad 20 nagród, co czyni go jedną z najbardziej utytułowanych odmian konopi.

Nasiona Amnesia Mac Ganja

Nasiona tej odmiany z pewnością będą cenną częścią twojej kolekcji. Ich twórcą jest sam Ganja Man, a za podstawę posłużyły cieszące się uznaniem gatunki Amnesia i Mac Ganja Haze. Odmiana Amnesia Mac Ganja za swoje niesamowite właściwości, w tym THC na poziomie 22%, zgarnęła puchar High Life Cup aż cztery razy – w 2014, 2015, 2016 i 2017 roku. Takiej perełki zdecydowanie nie może zabraknąć w kolekcji prawdziwego fana konopi.

Nasiona Northern Lights

Konopie Northern Lights dotarły do Europy z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, dokąd z kolei przywędrowały z Afganistanu. Nasiona tej odmiany to absolutny must-have dla kolekcjonera, ponieważ jest to jeden z kilku gatunków, które na zawsze odmieniły oblicze branży. Konopie Northern Lights nie bez powodu od połowy lat 80. zdobyły wiele nagród. Jest mieszanką aż 11 nasion konopi Indica. Dokładne pochodzenie i okoliczności powstania konopi Northern Lights są owiane tajemnicą i krążą o nich liczne legendy.

Nasiona Ice Cream

Nazwa tego gatunku zdecydowanie nie jest przypadkowa. Odmiana Ice Cream wyróżnia się smakiem i aromatem przypominającym lody waniliowe. Dla kolekcjonera ziaren konopi taka informacja to oczywiście jedynie ciekawostka, która jednak ma spory wpływ na wyjątkowość takich okazów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że konopie Ice Cream mogą pochwalić się licznymi prestiżowymi nagrodami. Na uwagę z pewnością zasługuje też wysoki poziom THC, który może wynieść nawet 22%.

Nasiona Jack Herer

Ciekawym uzupełnieniem kolekcji mogą być nasiona Jack Herer. Ta odmiana jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Została nazwana na cześć słynnego aktywisty, który walczył o dekryminalizację i legalizację konopi. Gatunek Jack Herer zdobył wiele cennych nagród, w tym prestiżowy puchar High Times Cannabis Cup. Oryginalna odmiana została stworzona przez Sensi Seeds i przeważały w niej konopie Sativa. Obecnie różne warianty gatunku Jack Herer mają w swojej ofercie niemal wszystkie znane firmy z branży.

Artykuł powstał we współpracy z taniesianie.pl – sklepem oferującym kolekcjonerom oryginalne nasiona marihuany od najlepszych producentów z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here