Obrączka z różowego złota

0
1109
fot. unsplash.com

Ostatnimi laty, różowe złoto stało się dość popularne. Coraz częściej jest ono wybierane za pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, a także innego rodzaju dodatki. Różowe złoto jest naprawdę pięknym wyborem z nutą stylu boho

Ta wyjątkowa barwa nadaje każdemu pierścionkowi romantyczny, miękki wygląd, którego inne barwy metali nie potrafią oddać. Wiele osób zastanawia się pewnie, z czego jest różowe złoto?

Różowe złoto jest połączeniem klasycznego żółtego złota z miedzą oraz srebrem. Te oryginalne połącznie sprawia wytwarza tak wyjątkowy kolor stopu. Jego charakterystyczny różany odcień pochodzi głownie z domieszki miedzi i można go również określić jako różowe złoto lub czerwone złoto.

Wiele osób uważa, że różowe złoto jest idealnym stopem na pierścionki zaręczynowe, ponieważ jego kolor sam w sobie symbolizuje miłość i romantyczność. Tak naprawdę ta barwa złota nadaje się na wiele typów biżuterii oraz dodatków. Jednak nie sposób nie zgodzić się z tą tezą.

fot. unsplash.com

Zalety obrączek z różowego złota

Oprócz unikalnego koloru, różowe złoto posiada także kilka innych zalet, których nie znajdziemy w innych odmianach złota. Po pierwsze, jest bardzo wszechstronny i dobrze wygląda na każdym. Różowe złoto uzupełnia wszystkie odcienie skóry, zarówno ciepłe, jak i chłodne. Nie sposób więc twierdzić, że różowe złoto eliminuje wzmocniony efekt kontrastu. 

Po drugie, jest bardzo trwały i mocny, dzięki temu pierścionki z różowego złota idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Kolejną zaletą pierścionków z różowego złota to brak efektu zmatowienia oraz wyblaknięcia. Niestety niektóre stopy metali tracą swój połysk oraz miejscami matowieją. Na szczęście wybór różowego złota może pomóc zażegnać Ci ten problem.

Wady różowego złota

Różowe złoto ma naprawdę szeroką listę zalet, ale jak wszystko musi mieć także jakaś wadę. Wadą różowego złota jest fakt, że nie jest ono w pełni antyalergiczne. Swoje właściwości uczulające najprawdopodobniej czerpie z domieszki miedzi.

Chociaż ten metal jest naprawdę twardy i odporny na wiele czynników, niestety tu także może dojść od zarysowań. Niestety różowe złoto nie jest najtwardszym metalem.

Kolejną wadą, a raczej niezrozumieniem produktu, jest to, że różowe złoto nie jest stopem ponadczasowym. Dlatego wielu fanów stylu vintage uważa, że nie ma nic lepszego od standardowych stopów.

Jaką obrączkę wybrać?

fot. unsplash.com

Jubilerzy coraz chętniej wytwarzają biżuterię właśnie z różowego złota. Po mimo tego, że ten rodzaj stopu, przez pewną część społeczeństwa nie jest uznawana za ponadczasową, różowe złoto szybko znalazło swoich miłośników.

Nie ma jednego rodzaju obrączki idealnej dla każdego. Chcąc mieć obrączkę z różowego złota warto zastanowić się nad ozdobami jakie ma ona posiadać. Kamienie dodawane do tego rodzaju pierścionków nie odbiegają niczym od kamieni w klasycznym złocie.

Możesz wybrać więc obrączkę z najwyższej póki, która posiada prawdziwy diament, po obrączkę z kamieniami szlachetnymi. Najczęstszą barwą dodawanych oczek do pierścionków z różowego złoto to biały oraz przezroczysty.

Niestety ten charakterystyczny odcień nie komponuje się perfekcyjnie, z niektórymi barwami jak żółte złoto oraz srebro.

Obrączka grawerowana

Jeśli przewidujesz tego typu dekorację obrączki, nie ma ku temu żadnych przeciwskazań.

Różowe złoto jest metalem stosunkowo twardym, dlatego możliwość naniesienia dowolnego grawera całkowicie wchodzi w grę. W tym przypadku również, grawer powinien zostać naniesiony laserowo. Dzięki temu, napis na wewnętrznej stronie pierścienia będzie krystaliczny i idealny. Kolor tego złota nie wpływa na zmianę cennika jubilera.

Napis, który będzie można ujrzeć na obrączce jest zależy tylko od was samych

Podsumowanie

Różowe złoto jest metalem pięknym o dość charakterystycznej barwie. Ten metal jest znacznie twardszy i bardziej wytrzymały mi klasyczne złoto żółte, białe, a tym bardziej srebro.

Różowe złoto powstaje dzięki połączeniu 3 cennych stopów: złota, miedzi oraz srebra. Przed zakupem obrączki z różowego złota, warto najpierw sprawdzić czy nie masz jakiegokolwiek uczulenia na miedź. Niestety zdarza się, że niektóre kobiety mają reakcję alergiczną przez biżuterię z tego stopu. Dlatego najpierw należałoby to sprawdzić.

Jeśli okaże się, że żaden z metali Cię nie uczula, jak najbardziej możesz zakupić obrączkę z różowego złota. Ten akcent jest niezwykle piękny i oryginalny.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here