Podziękowania ślubne dla rodziców

0
702
fot. pexels.com

Podziękowania rodzicom podczas wesela są niemalże tradycją. Tego nie może zabraknąć na żadnym weselu. To właśnie oni zrobili tak wiele, abyście wy mogli dotrzeć do tego miejsca gdzie jesteście teraz. 

Dlatego nie zapomnijcie ich jakoś uhonorować. Forma podziękowań może być różna, mogą to być słowa, prezenty bądź piosenka z dedykacją. Wszystko zależy od tego, jak wy chcecie im podziękować.

Po mimo tego, że wasz grafik podczas przyjęcia weselnego będzie zapewne bardzo napięty nie zapomnijcie o tym ważnym elemencie. Niektórym może wydawać się, że takie podziękowania są błahostką, ale jednak rodzice mogą mieć inne zdanie.

fot. unsplash.com

Kolacja próbna

Wiele par decyduje się na podziękowania dla rodziców właśnie na tym małym przyjęciu. Dzieje się tak dlatego, jesteście bowiem w mniejszej grupie i znacznie łatwiej jest poświęcić więcej czasu właśnie rodzicom.

Z jednej strony to świetny moment by podarować rodzicom prezenty w ramach podziękowań i wylać to co leży wam na sercu. Będąc w tak niedużym gronie możecie znacznie wydłużyć swoją przemowę w szczęśliwe wspomnienia z dzieciństwa czy rozwinąć opowieść za co najbardziej jesteście wdzięczni swoim rodzicom.

Weselny poranek

Po mimo tego, że ten poranek jest pełen przygotowań i minuty upływają jak piasek przez palce, warto zatrzymać się na chwilę i podziękować rodzicom za trud i wysiłek jaki wam poświęcili. Są to bowiem małe gesty, które w niektórych sytuacjach nie zostały by pewnie nawet zauważone, ale w takim dniu są naprawdę ważne.

Każdy rodzic przeżywa taką chwilę bardzo silnie. To właśnie w ten dzień, ich ukochane dziecko zakłada SWOJĄ i tylko swoją rodzinę. Robi kolejny krok w życiu i często w takich chwilach do rodzica dopiero zaczyna docierać, że jego jeszcze do niedawna malutki synek czy córeczka stali się już dorośli.

Jeśli macie wynajętego fotografa poproś go by sfotografował każdą chwilę z podziękowań. Dopiero oglądając fotografie zrozumiesz jak dużo znaczyło to dla waszych rodziców!

Przyjęcie weselne

Ta chwila na podziękowania jest najczęściej wybierana przez Polaków. Zazwyczaj w połowie imprezy Para Młoda prosi o uwagę i wspólnymi siłami, po raz pierwszy jako małżeństwo, dziękują rodzicom za ich poświęcenie.

Forma podziękowań nie musi być oficjalna, możecie zrobić to bardziej żartobliwie by atmosfera na weselu się nagle nie zagęściła. Możecie, o ile się nie wstydzicie, opowiedzieć kilka historii z waszego życia wziętych by podkreślić całe podziękowania.

Wybierając prezent dla rodziców możecie brnąć w każdą kategorię jaka wam się zamarzy. Może to być coś do domu, dobry alkohol, kosz ze słodkościami czy wspólne zdjęcie oprawione w ramkę. Koncepcja i forma prezentu jest zależna tylko od was oraz od wasze budżetu.

Osobiście uważamy, że na taki podarunek warto odłożyć parę groszy więcej.

Prezent po ślubie

Od niedawna prezentem, który zostaje często podarowany po ślubie jest sesja zdjęciowa. Pary decydują się na odbycie sesji zaaranżowanej jako ślubna wraz z rodzicami.

Taka forma prezentu jest także wspaniałym pomysłem. Dzięki temu wasze wspólne szczęście zostanie uchwycona w najlepszym dla was kadrze, a taka pamiątka będzie służyć wam na lata! A nawet zostanie przyszłym pokoleniom.

Co do prezentów w ramach podziękowań nie ma określonego wyznacznika co wypada podarować rodzicom, a czego nie. Więc jeśli nie masz żadnego pomysłu może warto zastanowić się co było by potrzebne czy co przydało by się Twoim rodzicom.

Podziękowania słowne

fot. pexels.com

Prócz drobnego upominku możesz podarować swoim rodzicom coś naprawdę wyjątkowego. Na ten rodzaj podziękowań niestety decydują się tylko nieliczni.

Jeśli posiadacie jakiekolwiek umiejętności wokalne warto pomyśleć nad tym by podziękować rodzicom śpiewająco! Nie krępuj się, Twoja mama także Ci śpiewała jak byłeś jeszcze dzieckiem, kto wie, może tata także mruczał Ci ulubione kołysanki?

Możesz skorzystać z gotowej piosenki i zadedykować ją swoim rodzicom lub możesz spróbować stworzyć tekst samodzielnie. Zdarza się tak, że ludzie, który całkowicie nie umieli nigdy pisać piosenek … tworzyli wręcz bajkowe podziękowania śpiewane.

Tak jak już wspomnieliśmy, podziękowania dla rodziców są na tyle łatwe, że płyną one prosto z serca.

Podsumowanie

Twoi rodzice poświęcili dla Ciebie kawał swego życia, dlatego i Ty nie powinieneś o nich zapomnieć ani na chwilę. Twoim zadaniem jest uhonorowanie ich trudu i wysiłku jaki włożyli w wychowanie Ciebie.

Każdy rodzic po mimo tego, że dziecko staje się dorosłe, kocha je tak samo. Dlatego i Ty po mimo, że zakładasz swoją rodzinę nie zapominaj o tym, że rodzice nigdy nie zmienią miejsca w Twoim sercu. Doceń ich i podaruj im tę wyjątkową chwilę!

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodziękowania ślubne
Następny artykułKolory ślubne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here