Kolory ślubne

0
814
fot. unsplash.com

Wiele par decyduje się na na kolor przewodni na ślubie i weselu. Nie należy mylić tego z kolorem sukni ślubnej Panny Młodej. Wybrany kolor przewodni to nic innego jak kolorowe dodatki aranżacji sali weselnej czy kościoła. 

Prócz dekoracji, często druhny Panny Młodej posiadają sukienki w tym kolorze. Tak naprawdę nie ma wyznacznika, jakie to mają być kolory, wszystko jest tylko inicjatywą Państwa Młodych.

Tak naprawdę od lat kolory brudnej bieli, kości słoniowej, odcienie beżu oraz bladego różu nie tracą swojej pozycji na piedestale. Jednak od jakiegoś czasu częstym kolorem przewodnim jest np. butelkowa zieleń. Dobrze wkomponowana barwa może prezentować się pięknie przy każdym stylu ślubnym.

Najlepszy kolor ślubny

Tak naprawdę nie ma takiego koloru. Zazwyczaj kolory ślubne są blisko zbliżone do sukni Panny Młodej, jednak jeśli nie chcesz by wszystkie dekorację towarzyszące Wam na ślubie były białe, stanowczo wybierzcie kolor przewodni.

Kolor przewodni to nic innego jak kolor dodatków, którymi zostanie urozmaicony kościół, sala weselna, a może i nawet samochód Pary Młodej. Nie musicie się ograniczać do jednej barwy. Możecie wybrać kolor główny i sięgnąć po różne jego odcienie.

Jeśli lubicie kolory delikatne, sięgnij po pastele, które idealnie się sprawdzą. Jeśli jednak preferujecie barwy o bardziej intensywnym nasyceniu ich także nie ma co się bać. Każdy kolor w połączeniu z białym prezentuje się pięknie. Jeśli jednak lubicie kolory bardziej stonowane jak np. szary, bez zawahania możesz wybrać tę barwę jako kolor przewodni.

Ciemne kolory także idealnie zaprezentują się na ślubie. Nie myśl o tym, że nie wypada, bo to wszystko zależy tylko od was. Ciemne barwy w łatwy sposób połączyć np. z brokatowymi dodatkami, które dodadzą tylko więcej blasku waszej imprezie.

fot. unsplash.com

Dodatki w danym kolorze

Kolor przewodni nie musi pojawiać się tylko w formie materiałów takich jak bieżnik na stół czy pokrowce na krzesła. W kolorze przewodnim może być tak naprawdę każdy dodatek. Talerze, szklanki czy świeczniki na stołach.

Każdy z tych dodatków będzie stanowić piękny element uzupełniający.

Ostatnimi czasy modnym elementem dekoracji stołów są kwiaty wykonywane handmade. Możesz poprosić o przygotowanie takich elementów na stoły dla gości. Jeśli jednak preferujesz kwiaty żywe, możesz wkomponować w taki bukiet, kwiaty handmade w takim odcieniu przewodnim.

Tak naprawdę rodzaj dekoracji, którą możesz wykorzystać do podkreślenia wyjątkowości waszego stylu jest ogromna. Mogą to być wazony, girlandy, bieżniki, świeczniki, zastawa stołowa i wiele, wiele więcej. Wszystko jest tak naprawdę zależne tylko od waszej inwencji.

Kolor przewodni na odzieży

Jeśli chcielibyście by każdy z gości miał dodatek w kolorze przewodnim możecie przygotować gościom drobne upominki, które czekały by na nich przy ich miejscach.

Dla Panów możecie zakupić chusteczkę w wybranym kolorze do butonierki, a Paniom np. dodatek do włosów. Ten mały subtelny dodatek na pewno zachwyci gości!

Dodatkowo wasze marzenie zostanie spełnione. By cały ślub komponował się idealnie w ulubionym kolorze. Możecie również w zaproszeniu zwrócić się z prośba o zakupienie takiego dodatku do całej kreacji, jednak w tym wariancie nie macie pewności czy goście się do tego dostosują

Dodatkowo tak jak wspomnieliśmy wcześniej zazwyczaj druhny Panny Młodej ubrane są w suknie w kolorze przewodnim. Dodatkowo Pan Młody może także zwrócić się z prośbą do drużby by miał taki dodatek np. w butonierce bądź założył krawat w tym kolorze.

Budka ze zdjęciami

Coraz modniejszym elementem ślubnym stają się budki ze zdjęciami. To nic innego jak stoisko ze zdjęciami Młodej Pary. Są to ich wspomnienia, za równo dobre jak i te złe, które doprowadziły ich wspólnie aż do ołtarza.

Ten element dekoracyjny także możecie przygotować pod dany kolor. Zdjęcia mogą zostać umieszczone na tablicy w odpowiednim kolorze bądź mogą zostać one otulone kwiatami w danej gamie kolorystycznej.

Prócz tego, że ta atrakcja może zaciekawić niejednego gościa to dodatkowo możecie opowiedzieć wybraną historię zdjęciową zainteresowanym.

fot. unsplash.com

Dekoracja sali weselnej

Dodatkowym i dość ciekawym aspektem dekoracyjnym jest łączenie stylów. Chodzi tu o połączenie stylu nowoczesnego z tradycyjnym.

Ma się to tak, że jeśli decydujesz się np. na kwiaty żywe cięte, wybierz kryształowe, wazony wykonane jako repliki wazonów naszych prababć, ale nie bój się dodać na stół nowoczesnych np. miedzianych, geometrycznych świeczników.

Takie połączenia są naprawdę piękne i mogą stanowić spektakularne widowisko!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here