Zaproszenia ślubne – jak powinny wyglądać?

0
755
fot. unsplash.com

Same zaręczyny są bardzo ekscytującym momentem naszego życia. Ale po tym małym kroczku pojawia się planowanie kolejnego, tym razem większego kroku do uprawomocnienia każdego związku.

Planując ceremonię ślubną w głównej mierze skupiamy się na wyglądzie sukni ślubnej, wybierze obrączek, a także zaplanowaniu wesela. Ale jest jeszcze jeden ważny element, którego nie da się pominąć. A chodzi tu o zaproszenie gości na ten ważny dzień.

Wygląd zaproszeń ślubnych jest tak naprawdę indywidualną kwestią każdej Pary Młodej, tak jak np. skomponowanie menu weselnego.

Jak wybierać zaproszenia?

Zastanawiając się nad wyglądem zaproszeń ślubnych możesz inspirować się porą roku w jakiej odbędzie się wasza ceremonia ślubna. Jednak jeśli ten wariant nie do końca wam odpowiada możecie ruszyć w inną stronę.

Jeśli macie np. kolor przewodni wesela, warto pomyśleć nad tym by i zaproszenia zawierały ten mały element. Ważne jest też to by określić jaki rodzaj papieru byście chcieli. Możecie zamówić gotowe zaproszenia np. online bądź zaprojektować je sami i wrócić się do drukarni w celu „produkcji” waszych zaproszeń.

Wracając jednak do zakupów online warto przejrzeć wiele propozycji. Wiele producentów oferuje nam także spersonalizowane produkty, które z łatwością możecie stworzyć poprzez jeden formularz. Zdarza się też tak, że firma oferuje projekty indywidualne za niewielką dopłatą. Wtedy wystarczy określić to czego byście chcieli, a po jakimś czasie otrzymacie kilka projektów do wyboru.

fot. unsplash.com

Co powinno zawierać zaproszenie ślubne?

Jak sama nazwa wskazuje, ta niepozorna karteczka ma na celu zaproszenie gości na Twój wyjątkowy dzień. Zaproszenia różnią się od siebie nie tylko wyglądem wizualnym, ale także treścią, która jest w nich zawarta.

Termin ślubu

Na samym początku powinna zostać wyszczególniona data, godzina oraz miejsce ślubu. To jednak najważniejszy element tego zaproszenia. Nie ma możliwości nie zawrzeć tego w jakimkolwiek zaproszeniu, bo jednak skąd goście mogliby wiedzieć kiedy mają przybyć?

Ważne jest także wcześniejsze dostarczenie zaproszeń ślubnych. Zazwyczaj powinno to nastąpić nie później niż miesiąc przed ceremonią. Twoi goście także powinni mieć trochę czasu na spokojne przygotowanie się do Twojego dnia.

Dodatkowo większość zaproszeń zawiera prośbę o potwierdzeniu Swojego przybycia wcześniej by potwierdzić rezerwację sali. Dlatego, daj gościom nieco więcej czasu by mogli na spokojnie zastanowić się czy dany termin im odpowiada.

Papeteria

Wielu ludzi jest wzrokowcami. Dlatego ważne jest byś dobrał do zaproszeń idealnie pasujące koperty. W zaproszeniu możesz dołączyć dodatkową karteczkę, która ma na celu potwierdzenie przybycia.

Może to być forma do odesłania bądź prośba o kontakt telefoniczny.
Niby tak drobny element, ale może sprawić, że Twoi goście poczują się bardziej docenieni.

Coraz modniejsze staje się także by goście poinformowali Parę Młoda czy nie posiadają żadnych alergii pokarmowych. Niestety kiedyś nie było to tak przestrzegane i niektóry goście kończyli z zatruciem. Dlatego od jakiegoś czasu Nowożeńcy przykładają do tego większą uwagę.

Zdarza się także, że na weselu ma być tylko kilka osób, które są wegetarianami. Dlatego Młode Pary często zwracają się do kucharzy o przygotowanie kilku dań pod danych gości, ale by to osiągnąć wypada wcześniej poinformować o tym Młodych.

Więcej informacji

Pewnie nie jedno z Was słyszało o tym, że na ślubie prócz Panny Młodej pojawiła się inna kobieta w białej sukni! Dla każdej Młodej to skandal. Dlatego możesz także w zaproszeniu zamieścić informację by żadna z zaproszonych kobiet nie wybierała białego koloru sukienki bądź ominęła także kolor kreacji, które będą miały na sobie Twoje druhny.

W tej rubryce możesz także umieścić informację o formach prezentów jakie byście chcieli otrzymać bądź przedstawić kilka pomysłów czego brakuje wam w waszym gniazdku. Od jakiegoś czasu modne jest także by goście, zamiast przeznaczać pieniądze na kwiaty weselne podarowali je Młodej Parze w kopercie. Taka forma będzie znaczniej przydatna Młodym niż tysiące kwiatów.

fot. pexels.com

Dane osób zaproszonych

Zaproszenie oczywiście powinno zawierać informacje, które dotyczą osoby zaproszonej. Nie zapomnij o uwzględnieniu czy singiel mógłby przyjść z osobą towarzyszącą bądź czy małżeństwo może zabrać ze sobą dzieci.

Jeśli nie przewidujesz atrakcji dla najmłodszych gości możesz poprosić by dzieci pozostały w domu. Jest mało prawdopodobne by Twoi goście się za to pogniewali.

Forma zaproszenia

Forma treści zawartej na zaproszeniu może być dowolna. Może to być zaproszenie formalne, wyjątkowe, nowoczesne czy zabawne. Wszystko zależy tylko od Ciebie.

Nie zapomnij także dołączyć daty, do jakiego dnia powinny zostać potwierdzone bądź odrzucone zaproszenia. Tą formę stanowczo możesz zorganizować bardziej w sposób żartobliwy by Twoi goście, który niestety nie będą mieli okazji towarzyszyć Ci w tym dniu nie czuli się mocno skrępowali odrzucają zaproszenie.

Możesz formułować to np. :

” Leć z nami! A jeśli nie możesz pomódl się za nas w domu!
Kiedy powiemy Sobie „TAK” przyjdziesz nas ucałować?
Czy niestety masz ciekawsze plany na ten dzień ”

Podsumowanie

Tak jak większość spraw weselnych, zaproszenia ślubne także zależą tylko od Państwa Młodych. To oni wiedzą co im się podoba oraz czego by chcieli.

Ważne jest tylko to by nie zapomnieć zawrzeć na zaproszeniu najważniejszych informacji. Forma zaproszenia jest także dowolna. Wygląd wizualny możesz dopasować do wielu czynników weselnych. Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się zaproszenia ślubne ze zdjęciami Państwa Młodych, może i Wy powinniście wybrać tę opcję?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here