Podziękowania ślubne

0
731
fot. pexels.com

Wielu nowożeńców podczas trwania ich imprezy weselnej decyduje się na publiczne podziękowania. W głównej mierze są to podziękowania dla rodziców za pomoc i trud włożony w ich wychowanie. Ale tradycją jest także podziękowanie za przybycie na wesele. 

Możemy znaleźć wiele przykładowych podziękowań, które są bardzo przyjemne dla ucha, ale jednak wiele par decyduje się na stworzenie własnych podziękowań. Na początku może się to wydawać trudnym zadaniem, ale na szczęście tak nie jest.

Właśnie w tym artykule chcielibyśmy ukazać Ci jakie to proste.

Analiza

Jeśli niegdyś nie byliście dobrymi uczniami z j. polskiego, to wcale nie przekreśla waszych planów. Możecie odnaleźć przykładowe podziękowania i zredagować je całkowicie pod to, co Wy macie do powiedzenia.

Pisanie takich podziękowań nie jest tak naprawdę trudne. Zazwyczaj słowa same cisnął się nam na usta. A dlaczego tak się dzieje? Ponieważ takie podziękowania płyną prosto z serca!

Niektórzy swoje podziękowania przedstawiają także w inny sposób np. śpiewając.

Napisanie przemowy

Podziękowania rodzicom to odrębny temat. Są one bowiem czymś bardzo prywatnym i wyjątkowym, ale jeśli zamierzasz podziękować wszystkim gościom, możesz zrobić to ogólnikowo.

Wybierając także podziękowania gościom, ciężko było by wam podejść do każdego z osobna i powiedzieć „Dziękuję”. Dlatego najlepszą opcją jest przygotowanie takiej mowy jeszcze przed weselem.

Do końca imprezy nie masz pojęcia co od kogo otrzymaliście, więc nie ma sensu wymieniać prezenty, jakie mogliście dostać lub to czego pragnęliście. Dlatego warto napisać przemowę nieco bardziej oficjalnie i ogólnikowo.

Treść podziękowań

Na samym początku takie przemowy, warto serdecznie podziękować wszystkim gościom za przybycie. Możesz do takiej wypowiedzi dodać nieco żartobliwych elementów, które na pewno jeszcze znaczniej rozluźnią atmosferę na sali.

Kolejnym etapem jest ujęcie ogólnie ich podarunków. Dziękując za każdy prezent, upominek czy sentymentalną kopertę. Możesz w tym miejscu dodać, że dzięki nim Wasze nowe życie nabierze koloru i nowości, za które jesteście bardzo wdzięczni.

Kolejnym etapem przemowy może być podziękowanie dla osób, które pomogły w organizacji ślubu oraz wesela. Nie przejmujcie się, jeśli o czymś zapomnieliście. Goście na pewno to wybaczą, a znaczna część w ogóle nie zauważy. W takich chwilach nie każdy potrafi być dobrym mówcą!

fot. pexels.com

Papierowa forma podziękowań

Jeśli jednak nie jesteście na tyle odważni by dziękować gościom publicznie, możecie przygotować skromne karteczki z podziękowaniami, które zostaną ułożone przy każdym talerzu gościa.

Taka forma jest także jak najbardziej odpowiednia.

Upominki z podziękowaniami

Wiele par decyduje się również na zakup drobnych upominków z podziękowaniami. Możesz wybrać dowolną rzecz. Od kawałka ciastka z napisem pod wieczkiem „Dziękujemy za przybycie” po długopis z waszymi imionami i datą ślubu.

Forma i rodzaj upominków może być dowolna. Nie musisz się ograniczać, ale taki prezent sprawi, że gościom będzie niezmiernie miło oraz wasze wesele będą wspominać jeszcze lepiej!

Karteczki pisane odręcznie

Wybierając upominki możesz dołączyć coś od siebie. Każdy z upominków możesz spersonalizować pod każdego gościa. Po potwierdzeniu przybycia przez gości przygotuj karteczki z imionami gości.

Przed przybyciem na wesele poproś obsługę by do każdego upominku znajdującego się przy miejscu imiennym dołączyła karteczkę z danym imieniem. Twoi goście na pewno docenią taki wysiłek i pamięć!

fot. pexels.com

Przykłady sformułowań podziękowań

Twoje podziękowania nie muszą być identyczne czy łudząco podobne do tych poniżej, ale może te przykłady rozjaśnią Twój umysł.

Zabawne :

” Halo, kochani! Dziękujemy za przybycie na nasz ślub oraz wesele! Chcielibyśmy podziękować każdemu z osobna, ale niestety jednej nocy na pogawędki było by za mało!
Chcielibyśmy także podziękować za wszystkie prezenty! Marzył nam się nowy ekspres do kawy, bo nasz przecieka, ale mąż nie pozwolił mi się zabrać za prezenty! Ale mam cichą nadzieję, że on tam jest! …. ”

Formalne :

” Drodzy goście! Na samym początku tej mowy chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za wsparcie dla nas w tak ważnym dniu. Dziękujemy również za świętowanie wraz z nami! Jesteśmy podekscytowani podarunkami od was i dziękujemy z całego serca …”

” Kochani goście,
jeszcze raz dziękujemy za udział w tym wielkim dniu, a także za wspaniałe prezenty ślubne . To dla nas tak wiele znaczy, że podróżowałeś tak daleko, aby świętować razem z nami. Jeszcze raz dziękujemy”

Podsumowanie

Każdy z waszych gości wie, że to wasze święto, ale jednak nie wypada nie poświęcić chwili dla innych. Żeby nie oni wasze wesele nie było by takie samo!

Wystarczy poświecenie chwili by podziękować ludziom, który chcieli być blisko was w tym dniu, choć mogli go zaplanować całkowicie inaczej. Dlatego tworząc podziękowania dla gości zastanówcie się za co tak naprawdę jesteście im wdzięczni!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here