Portrety ślubne – co to jest?

0
772
fot. unsplash.com

Zdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka nie tylko dla młodej pary, ale także dla gości. Dodatkowo jest to kolejna okazja by założyć suknię ślubną. Coraz więcej nowożeńców decyduję się na sesję jeszcze przed ślubem i nie bez powodu. 

Sesja ślubna może być wspaniałą sytuacją, która umożliwi wam odstresowanie się oraz na chwilę zabawy podczas tak napiętego grafiku. Coraz modniejsze stają się perfekcyjne portrety ślubne.

Wybierając scenerię na sesję ślubną możecie pomyśleć nad miejscem, które łudząco przypomina miejsce waszego ślubu i wesela bądź odbyć sesję bezpośrednio w tym miejscu.

Portrety ślubne nie ograniczają się tylko do wspólnych zdjęć. Każde z nowożeńców może wykonać indywidualny portret, który może podarować w prezencie bliskim. Jednak w Polsce, takie portrety są głównie robione parom.

Zdjęcie jest jedną z najwspanialszych pamiątek jaka może nam pozostać. Nasza pamięć niestety z biegiem lat szwankuje i część wspomnień może się rozmyć bądź całkowicie zniknąć, a zdjęcie jest niemalże wieczne.

fot. unsplash.com

Dlaczego warto robić portrety ślubne?

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że sesje ślubne są kolejnym wydatkiem. A niestety nasz portfel za tym nie przepada. Jednak warto pomyśleć o tym w nieco inny sposób. Decydując się na sesję zdjęciową przed ślubem jest większe prawdopodobieństwo, że każda fotografia będzie idealna.

Nawet najlepszy fotograf w chwilach chaosu i ciągłej bieganiny może nie być w stanie uchwycić każdą idealną chwilę z waszego wesela, dlatego sesja przed ślubna jest idealnym pomysłem. Dodatkowo decydując się na wcześniejszą sesję masz pewność, że nic nie zniczy tej chwili tylko dla was, a cała sceneria będzie idealna i nie zmącona.

Sesja przed ślubna pozwala nam także na dopracowanie wielu szczegółów, które chcemy uchwycić na zdjęciu. Zdjęcia wykonywane w dniu ceremonii zazwyczaj są robione z zaskoczenia. Dlatego nie każdy wychodzi na takich zdjęciach korzystnie.

Jeśli np. chciałabyś by zdjęcia ślubne zostały wykonane z wyjątkowymi dodatkami, organizowanie ich na ślub może nie być dobrym pomysłem. Dodatkowo Wasze wesele to ma być chwila tylko dla Was! Sakramentalne TAK i obrączka na palcu daje wam chwilę wytchnienia i nie czas na kolejny stres! Dlatego jeśli chcecie mieć sesję ślubną, zdecydujcie się na nią przed ślubem baź już po ceremonii.

Idealny portret ślubny

Ta sprawa ma się podobnie jak do sesji zaręczynowej. Jeśli nie mieliście okazji udać się na taką sesję wcześniej, możecie poprosić fotografa o poświęcenie wam więcej czasu w celu zorganizowania dodatkowej sesji, która zastąpi wam sesję zaręczynową.

Jak w przypadku każdego profesjonalnego portretu, pamiętaj, aby pozostać wiernym sobie. Zdjęcia zarówno zaręczynowe jak i ślubne powinny spełniać twoje oczekiwania. Więc, jeśli fotograf proponuje Ci pomysł, który za nic ci się nie podoba, nie musisz się na niego godzić.

Chcąc mieć idealne zdjęcia polecamy skorzystanie z usług fryzjera i makijażystki. Każda kobieta jest piękna, ale taki dodatek może przynieść upragniony cel na fotografii.

Wiele narzeczonych w momencie wykonywania makijażu na sesję ślubną, testuje makijaż próbny na ślub. W ten sposób możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Dodatkowo umożliwia Ci to sprawdzenie jak całość będzie komponować się w dniu ślubu i na spokojnie jeśli coś jest nie tak, możesz to naprawić.

Jeśli po otrzymaniu „wyników” z sesji ślubnej okaże się, że twoje oczy mogły być bardziej podkreślone cieniem, możesz poprosić stylistkę o dokonanie tego przy ostatecznym makijażu. Poza fryzurami i makijażem najlepiej jest skoordynować portrety ślubne z krawcową z dużym wyprzedzeniem. Poinformuj ich o dacie wykonania portretu, gdy tylko ją otrzymasz, aby mogli odpowiednio zaplanować Twoje zmiany jeśli są takie konieczne.

fot. unsplash.com

Gdzie robić sesję ślubną?

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, sprawa miejsca sesji zależy tylko od Ciebie. Jeśli chcielibyście by sceneria na zdjęciach była podobna do stylu ślubu, możecie poszukać takiego miejsca.

Jeśli jednak, Panna Młoda wybrała suknie w stylu księżniczki, możecie wykonać zdjęcia w jakimś zamku lub dworku by podkreślić piękne i styl sukni. Pomysłów na sesję jest naprawdę wiele, możecie pomyśleć nad czym samodzielnie lub poprosić o pomoc fotografa.

Najważniejsze jest to byście określili samodzielnie jakie macie marzenia. Coraz modniejsze staje się odwzorowywanie własnych marzeń na fotografii ślubnej. Jeśli Pan Młody jest fanem motoryzacji, jako dodatek do zdjęć możecie przyjąć samochód.

Coraz modniejsze wśród narzeczonych staje się inspirowanie się na minionych epokach oraz dekadach. Niektórym z was ten pomysł może wydawać się śmieszny, ale ludzie coraz częściej tęsknią za spokojem i naturą, dlatego coraz więcej sesji ślubnych jest wykonywanych w plenerze.

Podsumowanie

Racjonalnym pomysłem jest umówienie się na datę portretu z fotografem ślubnym z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć konfliktów – zwłaszcza jeśli ślub przypada na szczyt wiosennego lub letniego sezonu ślubnego. Wielu fotografów oferuje portrety ślubne jako część swoich pakietów ślubnych. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here