Fryzury ślubne boho

0
1228
fot. pexels.com

Panny Młode boho oraz vintage poszukują fryzur, które są tak samo swobodne jak one. Jeśli cały Twój ślub jest prosty, elegancji oraz naturalny. Na pewno nie skusi Cię propozycja sztywnych loków z toną lakieru bądź nienaturalne upięcia. 

Na szczęście tu tego nie znajdziesz. Styl boho i vintage  charakteryzują się potarganymi falami, niedopracowanymi upięciami i naturalnym wyglądem. Jeśli chcesz rozpuścić włosy, rozważ opadające loki, które są luźne i miękko teksturowane. Jeśli chcesz, aby włosy nie opadały Ci na twarz, gdy uderzysz na parkiet, wypróbuj niechlujny kok lub gruby, nie zaciśnięty warkocz. Kwiaty i liście są zawsze mile widziane jako dodatki do włosów ślubnych w stylu boho, więc zabłyśnij w swoich bujnych lokach lub wskoczyć na koronę kwiatową.

Luźny kłos

Ta fryzura jest najbardziej kojarzona z dobrze znaną nam bajką „Roszpunka”. Ten luźny warkocz pięknie się prezentuje i łatwo dodać do niego jakieś dodatki.

Luźny warkoczy jest kwintesencją obu tych styli. Całość można udekorować kwiatowym wiankiem bądź wpiąć bezpośrednio kwiaty i liście we włosy. Zaletą tego upięcia jest to, że nawet jeśli coś się rozwali, wiele osób nic nie zauważy! Dlatego nie musisz bacznie pilnować czy każde pasemko Twoich włosów jest idealnie dopasowane.

Korona z trawy pampasowej

Jeszcze nie wiele osób zna tę piękną odmianę trawy. Skomponowana w wianek tworzy idealnie puszystą koronę dla Panny Młodej. Taki dodatek stanowczo może zastąpić długi welon.

Trawa pampasowa jest od jakiegoś czasu jest popularnym trendem ślubnym i nie przewidujemy, że ten delikatny, pszeniczny detal szybko pójdzie w zapomnienie. Oprócz tego, że jest mile widzianym dodatkiem do wystaw kwiatowych, trawa pampasowa może również służyć jako dodatek do włosów w stylu boho.

fot. unsplash.com

Warkocz z wiatami

Prócz wianków ślubnych na głowę Panny Młodej i druhen kwiaty mogą stanowić także inne dodatki na włosach. Ostatnio modnym dodatkiem są warkocze z kwiatów.

Wybierając ten rodzaj dodatku Panna młoda poważnie posiada kwiatową wstawkę, który obejmuje tylko jedną stronę jej głowy. Stonowane, pudrowe odcienie oraz dodatek złota i zieleni sprawiają, że wygląda to jak totalny artystyczny sen.

Swobodne loki

Wiele kobiet z natury ma kręcone włosy. Decydując się na styl boho nie musisz nic więcej kombinować z włosami. Twoje naturalne włosy są idealnym akcentem stylu boho. Ważne jest tylko by Twoje włosy były naturalne, nie muszą być perfekcyjne.

Jeśli nie jesteś zwolenniczką welonów, możesz zdecydować się na słomiany kapelusz. By dodać mu oryginalności i naturalności, także możesz dodać do niego żywe kwiaty. Pamiętaj, że kapelusz sam w sobie jest pięknym dodatkiem dlatego nie przesadzaj z ilością kwiatów.

Naturalne upięcia z grzebieniem

Okazuje się, że ślub to jedna z niewielu okazji, w których kobieta decyduje się na upięcia za pomocą grzebienia ozdobnego.

Jeśli odpowiada Ci taki dodatek poszukaj grzebienia przypominającego zabytkową pamiątkę. Ten detal może stanowić cudowny akcent, a dodatkowo dzięki niemu możesz osiągnąć naprawdę piękną fryzurę. Możesz zastosować go do niechlujnego upięcia loków lub warkocza.

Kwiatowa korona

Wianek na głowę nie zawsze musi być delikatny i skromny. W dniu Twojego ślubu to Ty jesteś królową, dlatego Twoja korona powinna być duża i widoczna.

Postaw na mieszankę delikatnych kwiatów polnych z domieszką kwiatów dużych. Nie musisz stawiać na jeden kolor. Możesz wybrać kilka kolorów lub ewentualnie tylko dwa i skomponować je w idealną całość. Nie zapomnij o domieszce zieleni jeśli masz ślub plenerowy. 

 Opaska naturalna

fot. unsoplash.com

Coraz więcej kobiet decyduje się na naturalną opaskę. To nic innego jak cieniutki rodzaj wianuszka, który zostaje upięty za pomocą spineczek by nie było tego widać.

Taki rodzaj dodatku na włosy idealnie komponuje się z włosami prostymi. Nie musisz mieć włosów wyprostowanych w idealne druty, wystarczy, że Twoje włosy jak co dzień będą naturalne i będą „żyć własnym życiem”.

Podsumowanie

Decydując się na ślub w stylu boho oszczędzasz tak na prawdę dla siebie wielu kłopotów. Zaletą tego stylu ślubnego jest to, że głównym przewodnikiem jest wszystko co naturalne.

Twój wygląd osobisty, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jest idealny w tej scenerii stanie się wręcz perfekcyjny dla Twojego oka. Dlatego jeśli jesteś przyszłą Panną Młodą, która ceni sobie prostotę i minimalizm, taki ślub będzie dla ciebie wręcz idealny.

Dodatkowo, wybierając boho, twój portfel może znaczne mniej ucierpieć, a jest to zasługą doboru naturalnych dodatków!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here