Szkatułka na pieniądze na weselu

0
690
fot. unsplash.com

Jedną z pierwszych rzeczy na jaką Twoi goście zwrócą uwagę po przybyciu na wesele, będzie miejsce w celu zostawienia prezentów. Jeśli jednak chcielibyście i w prezentach znalazła się gotówka możecie zrobić to w kreatywny sposób. 

Żaden z gości nie chciałby wrzucić koperty z gotówką do szarego pudła. Dlatego powinniście lepiej zorganizować miejsce na prezenty gotówkowe. Dlatego w tym celu możecie, niedrogim kosztem przygotować kilka ciekawych miejsc na tego typu prezenty.

fot. pexels.com

Walizka w stylu vintage

Zakup takiej walizki wcale może nie być drogi. Możecie udać się do sklepu ze starociami i właśnie tam poszukać, lekko przyniszczonej walizki. Ważne jest to by walizka nie była nowoczesna, a wręcz z minionej dekady.

Wieko walizki powinno być uniesione, a na wewnętrznej stronie wieka możecie umieścić karteczkę z opisem jaki prezent mogą tam wrzucić. Możesz urozmaicić to delikatnymi grafikami, które jasno dadzą do zrozumienia co powinno tam się znaleźć.

Jeśli jednak nie chcecie być tak bezpośredni możecie napisać sentymentalny napis ” Zbieramy na marzenia : … ” i dodać informację czego dotyczy te marzenie. Ten rodzaj dodatku ślubnego idealnie nada się na ceremonię w stylu rustykalnym.

Pinaiata

Ten rodzaj „skarbonki” jest jeszcze mało spotykany. Możesz zakupić pustą piniatę i zawiesić ją obok miejsca na prezenty. By ułatwić gościom co to jest, dołącz do pinaiaty zabawną karteczkę.

Nie zapomnij także by piniata miała odpowiedni otwór w celu wrzucenia koperty. Może okazać się też tak, że goście, którzy nie byli przygotowani na kopertę wrzucą do piniaty luzem jakąś gotówkę!

Polecamy jednak dobór piniaty pod styl ceremonii. Do klasycznej ceremonii nie zawsze może pasować jednorożec czy inny mityczny zwierzak.

Skrzynka pocztowa

Licząc na prezenty gotówkowe możesz sięgnąć po nieco niespotykaną „szkatułkę” na gotówkę. Jeśli chciałabyś mieć wyjątkowy akcent na ślubie, zamów skrzynkę pocztową.

Taką skrzynkę z łatwością możesz zakupić w sklepie online lub stacjonarnie. Skrzynka pocztowa także powinna znajdować się blisko stoiska na prezenty, ale w tym wariancie nie musisz umieszczać podpowiedzi dla gości.

Skrzynka pocztowa sama w sobie jest już podpowiedzią, że właśnie w tym miejscu powinny znaleźć się koperty. Ta forma również może zachęcić gości do wrzucenia dla was gotówki, dlatego tu również możesz spodziewać się „luźnej gotówki”.

Jutowy worek

Zdarza się tak, że po zakończonym weselu pary dość długo czas borykają się z pakowaniem własnych prezentów. Dlatego by ułatwić sobie te zadanie, możesz poprosić gości by wrzucali prezenty do przeznaczonych do tego jutowych worków.

Jeśli chcesz uniknąć problemu z pakowaniem to jedna z najlepszych opcji. Możesz także zwrócić się z prośbą do personelu, który trzyma pieczę nad waszą zabawą by na bieżąco zapełniali worki i odstawiali je w wyznaczone miejsce. Sądzimy, że to nie będzie dla nich zbyt duży problem.

fot. unsplash.com

Świnka skarbonka

Coraz więcej nowożeńców decyduje się na ustawienie na sali weselnej tzw. świnki skarbonki. Często obok niej dostawiana jest rozpiska na co Para Młoda chce przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Jeśli macie tylko jeden cel możecie własnoręcznie napisać bądź narysować to o czym marzycie. Może to być bowiem dom, samochód, wypad w ciepłe kraje itd. Lista marzeń może być długa, a co za tym idzie? Potrzebna jest na to duża ilość gotówki.

Podsumowanie

Jak widzisz istnieje kilka kreatywnych sposobów by zachęcić gości do przekazania dla was gotówki. Sugestia takiego prezentu ślubnego nie musi być dosadna, można zrobić to delikatnie i z taktem.

Prócz wymienionych powyżej pomysłów, zdarza się, że Pary Młode instalują również na sali słoiki. Zazwyczaj ustawiają je na stołach dla gości, w dość widocznym i łatwo dostępnym miejscu by goście mimowolnie wrzucili drobne kwoty niczym napiwki.

Dlatego jeśli macie marzenia, które potrzebują gotówki w celu spełnienia warto zastanowić się także nad bezpośrednią prośba do gości by nie kupowali prezentów rzeczowych tylko podarowali wam tę gotówkę.

Tradycją Polaków jest także zakup alkoholu i kwiatów w celu złożenia gratulacji za wkroczenie na nową drogę życia. W zaproszeniu ślubnym możecie również poprosić by gotówkę przeznaczoną na tego typu dodatki podarowali wam. Taka prośba nie musi być bezczelna, możesz zrobić to delikatnie

„Drodzy goście!
trunków na naszym weselu nie zabraknie, już nasza w tym głowa!
Sala weselna także wygląda jak z bajki, dzięki darom natury, którymi są kwiaty!
Dlatego nie trać głowy na takie zakupy, a zaoszczędzoną gotówkę podaruj nam na marzenia!”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here