Księga gości, wesele

0
828
fot. unsplash.com

Wiele osób chciałaby prócz wyjątkowych zdjęć mieć inną pamiątkę z tego ważnego dnia. Coraz częściej nowożeńcy decydują się na zakup księgi gości weselnych. Ale jaka forma księgi była by najciekawsza by nie kurzyła się na domowych półkach?

Tradycyjna księga gości to świetna okazja do utrwalenia wspomnień z dnia ślubu. Ale po jakimś czasie, okazuje się, że ta ponadczasowa pamiątka od dnia ślubu nie wiedziała światła dziennego. Dlatego coraz więcej par decyduje się na znalezienie wyjątkowego pomysłu, który mógłby zastąpić papierową wersję listy gości.

Tradycyjna księga gości, zazwyczaj zawiera datę szczegółowe podpisy, a niestety zabawne elementy napisane przez naszych gości. Zdarzają się wierszyki, rymowanki, a nawet odręcznie narysowane obrazki. Wszystko to jest bardzo wyjątkowe i ma ogromną wartość sentymentalną. Niestety prawda jest taka, że na tradycyjną księgę gości, po ślubnie, mało zwracamy uwagę.

Dlatego warto zastanowić się nad czymś, co będzie mogło towarzyszysz wam na co dzień. Gotowa do wprowadzenia w życie swojego alternatywnego pomysłu na księgę gości? Oto kilka wyjątkowych pomysłów na księgi gości weselnych, które możesz wykorzystać jako inspirację. 

Narzuta ze wspomnień

Wiele osób ma zdolności krawieckie, jeśli jednak tak nie jest możesz zwrócić się o pomoc do krawcowej, która z przyjemnością stworzy Twoje zamówienie.

Poproś gości by wpisali się na kawałkach tkanin! Tak zgadza się. Wystarczą nieduże skrawki materiału. By ułatwić gościom te zadanie zakup specjalne mazaki do tkanin. By podkreślić cały pomysł możesz ułożyć kawałki materiały na starej maszynie i ustawić obok tablicę kredową.

Na tablicy możesz napisać skąd pojawił się taki pomysł, możesz zatytułować go właśnie ” Narzuta ze wspomnień”.

fot. unsplash.com

Spersonalizowany kalendarz

Nikt nie spodziewa się takiej księgi weselnej. Poproś swoich gości by wpisali Ci się w kalendarzu, na Twoje indywidualne zamówienie.

Możesz poprosić gości by wpisali się przy dacie swoich urodzin. Dzięki temu już nigdy nie zapomnisz o czyiś urodzinach.

Zrób selfie polaroidem

Tuż przy wejściu, ustaw tacę z aparatem, kliszami oraz miejscem na wywołane zdjęcia.

Taka forma księgi weselnej jest naprawdę wyjątkowa. Przy tak przygotowanym zestawie nie zapomnij pozostawić mazaka. Dzięki temu Twoi goście ochoczo zostawią jakąś notatkę od Ciebie.

Ten rodzaj księgi jaki później stworzysz będzie idealny i jedyny w swoim rodzaju. Jak wiadomo ciężko zrobić perfekcyjne selfie za pierwszym razem, dlatego te zdjęcia będą wyjątkowe. 

Podpisany globus

To coś dla miłośników podróży.

Pozwól swoim gościom odcisnąć swoje piętno na Twoim małym świecie. Kup globus, który idealnie komponuje się w aranżację Twojego domu i zestaw go z pisakami na zabawie weselnej. Będzie to idealna dekoracja Twojego salonu lub biura.

Szklana witryna

W tym wariancie świetnie sprawdzą się drewniane zawieszki handmade.

Przygotuj drewnianą, dość grubą ramę z przezroczystą szybą z przodu. środek ramy powinien posiadać dość szeroką lukę, a górna część ramy powinna mieć otwór niczym w skarbonce.

Tak przygotowaną ramę możesz spersonalizować pod daną uroczystość i was samych. Znajdź odpowiednie miejsce na sali weselnej, nie zapomnij także o zawieszkach. Zawieszki mogą mieć dowolną formę. Mogą to być serduszka, kółeczka itd. Ustaw pojemnik z zawieszkami w pobliżu witryny i dołącz do tego mazak. Tak podpisane zawieszki powinny lądować w ramie.

Dzięki temu nie tylko zyskujesz oryginalną księgę gości, ale również wyjątkową dekorację na ścianę.

Korki od wina

Jesteście smakoszami tego wyjątkowego trunku? To świetnie się składa.

To wyjątkowa alternatywa dla księgi gości. Jest idealna dla tych par, które cenią sobie tej wyjątkowy smak. Niech każdy gość wypisze swoje imię na korku i wykorzystaj tę pamiątkę jako element wystroju swojego domu. Uwielbiamy pomysł otaczania mebla zielenią lub dodawania bukietu, aby uzyskać dekoracyjny akcent.

Obraz na płótnie

Tym razem zamiast zdjęcia lub gotowego obrazka zamów obraz tylko z waszymi imionami i datą ślubu.

Pozwól gościom weselnym zapełnić tą nieprzyjemną pustkę. Taką formę księgi gości także będziesz mogła powiedzieć w dowolnym miejscu, a dzięki temu będziesz widzieć ją cały czas, a nie tylko w wybranych chwilach.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here