Ślub zimą – sesja zdjęciowa

0
777
fot. unsplash.com

Najpopularniejszymi porami roku na zaślubiny jest wiosna oraz lato. Ale niektóre pary decydują się także na zimowy ślub. Zimowa sceneria jest równie piękna i bardzo niepowtarzalna. 

Wybierając taką porę roku, niestety ilość pomysłów na imprezę ślubną maleje. Najlepszą alternatywą jest wynajęcie sali weselnej. Zimowe dodatki ślubne są równie piękne, dlatego nie obawiaj się, że będziesz źle wyglądać w sukni ślubnej.

Dość popularnymi dodatkami do sukni ślubnej na okres zimowy są sztuczne, śnieżnobiałe futerka. Takie futerko połączone z suknią prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Wiele par decydujących się na zimowy ślub obawia się, że ich zdjęcia ślubne będą nienaturalne i be z efektu „wow”. Ale jednak zima, jest chyba najbardziej magiczną porą roku.

Zimowa sesja ślubna jest raczej czymś rzadkim i mało spotykanym. Ale jednak zwolennicy tej pory roku nie chcą rezygnować z tego urokliwego czasu. Możesz mieć kilka nieprzyjemnie zimnych minut, ale jest to tego warte, aby uchwycić całe piękno, jakie ma do zaoferowania ten sezon ślubny.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się spotkać na pokrytym śniegiem polu, aby uchwycić kilka szczerych chwil w świeżo opadłym puchu, istnieje mnóstwo kreatywnych sposobów na zrobienie pięknych zdjęć ślubnych z duchem sezonowym. Planując taką sesję ślubną nie musisz decydować się na pozowanie na zewnątrz, możesz wybrać urokliwe miejsce, które zastąpi sesję w plenerze.

fot. pexels.com

Idealne miejsce na sesję ślubną w plenerze

Polska zima jest dość urokliwą porą roku. Na szczęście często towarzyszy nam zimowy puch. Jeśli jednak okazałoby się, że Twoim regionie nie ma śniegu, możesz zdecydować się na sesję ślubną w Polskich górach.

Wyjątkowe dodatki do sesji

Zimowa sesja ślubna może być odzwierciedleniem Twojego charakteru i temperamentu. Jeśli np. na co dzień ubierasz skurzane kurtki, taki dodatek do tej sesji może być ciekawym dodatkiem.

Nie każda sesja musi być nudna i jednakowa. Możesz założyć ciekawe dodatki odzieżowe, które sprawią, że będziesz wyjątkową Panną Młoda. Niestandardowymi akcesoriami do sesji ślubnej mogą być właśnie skurzane kurtki, zimowe rękawiczki czy ciepła czapka z pomponem.

Takie detale na zdjęciu sprawią, że Twoja sesja będzie jedyna w swoim rodzaju.

Sportowe akcesoria

Jeśli jesteście fanami sportów zimowych takich jak jazda na nartach czy desce, zima może być idealną formą odzwierciedlenia waszych pasji.

Jako dodatki do sesji możecie wziąć właśnie np. narty. Dobry fotograf uchwyci te wyjątkowe chwile i ukarze to co lubicie w zimie najbardziej. Nie każda sesja musi być monotonna, przedstawiająca idealne portrety Pary Młodej. Jeśli jesteście wyjątkowi, wasza pamiątka ślubna też powinna taka być.

Może spokojny zjazd ze stoku na desce będzie idealnym akcentem dla was?

Sesja w samej sukni

Wiele zimowych panien młodych decyduje się na sesję w plenerze, tylko w sukni ślubnej. Takie ujęcia wyglądają niczym urywek niejednej bajki. Śnieg sam w sobie jest idealnym i krystalicznym tłem, ale zimowy spacer po lesie posiada dodatkowa magię.

Nie musisz się martwić o swoją suknię ślubną. Jak wiadomo śnieg to tylko zamarznięta woda, więc nie obawiaj się, że którejś plamy nie będzie można usunąć.

Decydując się na leśną scenerię musisz jednak uważać by nie zaczepić suknią o gałąź, niestety taka sytuacja może zniszczyć Twoją kreację.

Dodatki kontrastowe

Obawiasz się, że Twoja biała suknia może nieco zlewać się z tłem? Możesz wybrać kontrastowe dodatki. Takimi dodatkami mogą być kolorowe narzuty, pastelowe bukiety kwiatów lub inne dodatki.

Świetnym pomysłem na zimową sesję jest także ognisko. Romantyczne miejsce, palące się ognisko i lampki szampana bądź kubki z gorącą czekoladą mogą także stanowić niepowtarzalny dodatek do sesji zdjęciowej.

Idealne ujęcie

Takich ujęć może być wiele i każda Para Młoda może mieć coś innego na myśli. Dlatego wszystko zależy od koncepcji i zamierzeń waszych i fotografa.

Jeśli oczekujecie nietuzinkowych zdjęć dajcie ponieść się wyobraźni i tej sesji nie traktujcie zbyt poważnie. Jeśli uwielbiacie zimowe zabawy, możecie iść na spontaniczność.

Rzuć w ukochanego śnieżką, a zabawa nabierze rozpędu. Wasz fotograf na pewno wykorzysta tę chwilę beztroski, a efekt tej zabawy może być naprawdę nieziemski!

fot. unsplash.com

Sesja w górach

Wybierając ten krajobraz na zdjęcia od razu możesz mieć pewność, że będzie to coś wyjątkowego. Krajobraz towarzyszący temu miejscu sam w sobie jest wyjątkowy i niejednej osobie zapiera dech w piersiach.

Dlatego, musicie odnaleźć idealne miejsce, które pozwali wam złapać waszą miłość na tle idealnego widoku. Miejscami wartymi do uchwycenia są szczyty gór, które w zimowe dni są śnieżnobiałe z domieszką mdły. Oddalone od was korony drzew mogą także przyczynić się do idealnego ujęcia!

Podsumowanie

Jeśli jednak nie jesteście zwolennikami zimy, ale tylko taka data ślubu wam odpowiadała nie załamuj się. Dzięki tej magicznej porze roku możesz stworzyć naprawdę wyjątkową pamiątkę ślubną.

Zimowe portrety ślubne mają urok i pełne są tajemniczości. Dlatego nie obawiaj się ani o suknię ani o panujące zimno obok. Jeśli dasz ponieść się wodzą fantazji możesz pomóc fotografowi stworzyć coś pięknego.

Dodatkowo zdjęcia z takiej sesji ślubnej możesz później wykorzystać jako pocztówki świąteczne, dzięki temu będziesz mogła przekazać urywek tej chwili wszystkim bliskim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here