Suknia ślubna dla kobiety w ciąży

0
782
fot. unsplash.com

„Najpierw małżeństwo, później dziecko!”. Niegdyś to była dość twarda zasada, nie do przejścia. Teraz wygląda to nieco inaczej, zdarza się, że Panna Młoda idzie do ołtarza już z brzuszkiem.

Ciążowy brzuszek na własnym ślubie to żaden wstyd. Nie musisz szukać sukni ślubnej, która całkowicie go ukryje i wasi goście weselni niczego się nie domyślą. Ciąża jest stanem błogosławionym i nie należy się tego wstydzić!

Wiele Panien Młodych, które decydują się pójść do ołtarza już z widocznym brzuszkiem zachodzi w głowę, jaką suknię ślubną wybrać oraz czy w dostępnych salonach znajdzie odpowiednią kreację. Zdarza się także, że przyszłe Panny Młode sięgają po pomoc krawców. Nie dzieje się tak bez przyczyny.

Każda ciąża jest inna, tak samo jak i kobieta. Jedna kobieta przybiera dość szybko na wadze, inna zaś tyje stopniowo. Inny brzuszek jest duży, inny zaś malutki. Dlatego każda kreacja powinna być dostosowana do danej kobiety i jej brzuszka.

Jedną ważną zasadą jest to, by wybierać suknię, która zbyt nie uciska brzuszka.

fot. unsplash.com

Kontakt z salonem ślubnym

Poszukując sukni ślubnej na ciążowy brzuszek najpierw warto zadzwonić do salonu sukien ślubnych i dopytać czy posiadają w sprzedaży takie egzemplarze. Jeśli salon potwierdzi, ale zazwyczaj może to być tylko kilka nielicznych sztuk, poproś o odłożenie takich kreacji oraz umów się na przymierzenie.

Niestety może okazać się także, że żaden salon nie posiada takich kreacji od ręki. W takim wypadku będziesz musiała zgłosić się do salonu, wybrać model jaki Cię interesuje i najprawdopodobniej udać się z sunią do krawca w celu naniesienia poprawek. Nie przejmuj się, taka opcja jest także świetną alternatywą na ciążowy brzuszek!

Wybierz odpowiedni krój

Najważniejszą kwestią, niezależnie od tego czy jesteś w ciąży czy nie, jest określenie jakiego kroju sukni szukasz. Mając ciążowy brzuszek także możesz spełnić swoje marzenia.

Nie musisz wybierać kreacji szerokiej, jeśli zawsze marzyłaś o wąskiej i dopasowanej sukni. Warto tylko także zwrócić uwagę na materiały. Niestety nie ma pewności, że materiał dość sztywny sprawdzi się u Ciebie.

Polecamy wybór sukni z tkaniny lekko rozciągliwej. Takie suknie także są bardzo piękne, a wybierając wariant z koronką lub falbankami, całkowicie nie rzuci się to w oczy.

Rozmiar sukni

Jeśli poszukujesz sukni dość długo przed ślubem, warto pamiętać o tym, że Twój brzuszek będzie rósł. Dlatego najlepszą alternatywą jest wybór większej sukni ślubnej.

Dodatkowo miej na uwadze to, że Twoje ciało w ciąży znacznie się zmieni. Może być przecież tak, że nie tylko Twój brzuszek będzie rósł, ale także piersi, ramiona oraz biodra. Kobiece ciało w ciąży przechodzi duże metamorfozy i wybierając suknię ślubną miej to na uwadze.

Piękna Panna Młoda z brzuszkiem

Wiele kobiet niestety uważa, że idąc do ołtarza z brzuszkiem nie będzie piękną Panną Młodą. Te twierdzenie jest oczywiście błędne.

Każda kobieta jest piękna, a dobór odpowiedniej kreacji tylko podkreśli Twoje piękno. Wybierając suknię ślubną kieruj się głosem serca. To Ty powinnaś powiedzieć stanowcze TAK dla swojej sukni i czuć się w niej nieziemsko.

Wybór sukni nie powinien być decyzją pochopną. Musi to być dobrze przemyślana decyzja. Dlatego warto wziąć ze sobą na przymiarki kogoś zaufanego. Kogoś, kto powie Ci, że w czymś wyglądasz pięknie, ale także nie będzie krępował się powiedzieć, że to nie suknia dla Ciebie.

fot. unsplash.com

Komfort jest priorytetem

Każda kobieta marzy i pięknych, lśniących butach na obcasach. Niestety nie każda ciężarna jest w stanie poruszać się w takim obuwiu.

Jeśli w Twoim przypadku jest podobnie, sięgnij po obuwie płaskie. Wysokie obcasy nie są warunkiem koniecznym do pójścia do ołtarza. Możesz śmiało założyć eleganckie buty płaskie.

Jeśli jednak chciałabyś założyć coś wyższego, ale szpilki nie wchodzą w grę. Możesz zdecydować się na obuwie na koturnie. Taki rodzaj podwyższenia nadal zapewnia pełne podparcie dla całej stopy. Dzięki temu będziesz wyglądać nieziemsko, ale także Twoje stopy nie będą wystawione na dyskomfort.

Podsumowanie

Kobieta w ciąży, idąca do ołtarza to żaden powód do wstydu. Nie powinnaś więc za wszelką cenę starać się ukryć ciążowego brzuszka, tym bardziej jeśli jest to nie możliwe.

Jeśli preferujesz suknię dopasowaną, wybierz taką! Będziesz na pewno wyglądać w niej pięknie! Ważną zasadą jest tylko to, żeby pamiętać by zbyt nie uciskać brzuszka. Niestety może to nie być korzystne ani dla Ciebie, ani dla Twojego dziecka.

Skontaktuj się wcześniej z salonem ślubnym i dopytaj czy posiadają takie suknie w sprzedaży. Jeśli okaże się, że nie zapytaj czy posiadają suknie plus size, które z łatwością krawcowa będzie mogła nanieś poprawki, które sprawią, że suknia będzie idealna dla Ciebie!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here