Buty ślubne damskie

0
1174
fot. unsplash.com

Na długiej liście akcesoriów ślubnych nie może także zabraknąć obuwia ślubnego. Tak naprawdę nie ma stalowych zasad określających w jakim obuwiu Panna Młoda powinna iść do ołtarza czy ślubu cywilnego

Ta kwestia jest sprawą indywidualną. Nie można bowiem narzucić, że każda Panna Młoda powinna założyć wysokie obcasy, ponieważ kobiety wysokie mogą nie czuć się komfortowo na wysokich obcasach. Zdarza się tak, że przyszła Panna Młoda jest w ciąży i wybór obuwia na obcasie może być niemożliwy.

Dlatego jeśli czujesz się lepiej w obuwiu płaskim, nie krępuj się i wybierz taki rodzaj butów. Wiele Panien Młodych wybiera buty pasujące do ich wzrostu, stylu oraz oczywiście do sukni ślubnej.

Buty ślubne tak naprawdę mają ważne zadanie do pełnienia. Powinny być one wygodne, ponieważ nie zakładasz ich na krótki czas. Jeśli jednak są one wygodne tylko do chodzenia, ale już do tańców weselnych nie, możesz zaopatrzyć się w dodatkową parę butów tylko na weselę.

fot. unsplash.com

Określ Swój styl

Określając swój styl powinnaś podjąć decyzję jaki rodzaj obuwia potrzebujesz. Możesz przebierać w obuwiu płaskim, na słupku, koturnie bądź szpilce. Wszystko jest to zależne od tego w jakim obuwiu Ty czujesz się dobrze.

Buty są tak naprawdę bardzo ważną częścią naszej garderoby. Wybierając buty nie musisz kierować się tylko ich podeszwą, ale również możesz zastanowić się nad ich wyglądem wizualnym. Jeśli posiadasz np. suknię w stylu vintage lub retro możesz szukać butów idealnie pasujących do sukni.

Jeśli chodzi o kolor obuwia, także nie ma określonych wytycznych jakie one powinny być.

Najpierw znajdź suknię

Buty powinny być dodatkiem do sukni, a nie na odwrót. Dlatego przed zakupem butów, w pierwszej kolejności powinnaś wybrać idealną dla siebie suknię.

Ta kwestia wydaje się dość błaha, ale jest ona głównym czynnikiem do wyboru butów. Wybór butów jest zależny od stylu sukni. Jeśli postąpiłabyś w odwrotnej kolejności może okazać się tak, że buty będą całkowicie w innym stylu niż suknia i nie komponują się idealnie.

Dlatego trzymaj się tej twardej zasady.

Chociaż zakup sukni ślubnych jest priorytetem, nie ma powodu, dla którego nie można by rozpocząć poszukiwań modeli butów ślubnych. Swoje poszukiwania możesz rozpocząć poprzez witryny internetowe.

Jeśli okaże się tak, że masz już wymarzoną suknię na oku możesz również udać się do sklepu stacjonarnego, wstępnie przymierzyć jakieś buty. Często jest salony sukien ślubnych posiadają w sprzedaży także obuwie ślubne. Umożliwia Ci to szybszy wybór pasujących butów.

Jeśli jednak uważasz, że buty w salonie sukien ślubnych nie spełniają Twoich oczekiwań możesz wstępnie się im przyjrzeć by wiedzieć czego szukać dalej, a czego unikać.

Przymierz buty

To chyba najważniejsza kwestia podczas wyboru obuwia. Buty nie tylko powinny się pięknie prezentować na damskiej stopie, ale powinny być wygodne.

Wybierając zakupy online trzymaj się jednej ważnej zasady. Sprawdź skrupulatnie czy istnieje możliwość zwrotu towaru jeśli będzie taka konieczność. Jeśli sprzedawca przewiduje taką sytuację upewnij się dokładnie jaki masz na to czas oraz czy nie poniesiesz za to żadnych dodatkowych kosztów.

Dodatkowo upewnij się, że sprzedawca przewiduję reklamację obuwia. Niestety może zdarzyć się okazja, że podczas przymierzania Twoje wymarzone buty mogą się uszkodzić. Nie koniecznie musi to być Twoja wina. Niestety buty, podobnie jak wiele innych towarów mogą mieć tzw. wady fabryczne. Dlatego sprawdź dokładnie te informacje przed dokonaniem zakupu.

Wybierając zakupy stacjonarne nie zapomnij również przymierzyć butów, a najlepiej powinnaś w nich chwilę pochodzić. Może okazać się tak, że Twoje wybrane buty są niewygodne i sprawiają Ci ból i silny dyskomfort, a tego jednak byś nie chciała!

fot. unsplash.com

Nie bój się koloru

Twoje buty ślubne nie muszą być koniecznie białe. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego by wybrać kolorowe buty ślubne. Jeśli macie kolor przewodni na weselu możesz sięgnąć po buty właśnie w tym kolorze. Na pewno będą idealnie pasować do całej scenerii ślubnej.

Ostateczny kolor butów zależy tylko od Ciebie i Twojego stylu. Klasyczne i tradycyjne Panny Młode pewnie pozostaną przy odcieniach białego, ale jeśli jesteś nowoczesną Panną Młoda możesz zdecydować się na coś odważniejszego. Jeśli właśnie poprzez obuwie chcesz pokazać, że jesteś kobieta z pazurek, wybór innego koloru butów ślubnych to świetna alternatywa.

Ostatnimi czasy coraz więcej Panien Młodych decyduje się na buty w kolorze metalicznym. Taka alternatywa butów ślubnych jest naprawdę piękna.

Miejsce ślubu

Kolejną ważną alternatywą jest miejsce Twojego ślubu i wesela. Coraz więcej nowożeńców decyduje się na ślub i wesele w plenerze.

Takie ceremonie ślubne są równie piękne i nie ma do tego żadnych przeciwskazań. Jeśli np. Twój ślub ma odbyć się na plaży, raczej wybór obuwia na szpilce czy obcasie jest wręcz śmieszna. Dlatego takie Panny Młode często idą do ślubu boso.

Jeśli jednak zdecydowaliście się na ślub w ogrodzie, Twoje buty również powinny być zależne od rodzaju nawierzchni. Żadna Panna Młoda nie chciałaby zgubić pantofelka niczym Kopciuszek.

Dlatego miejsce waszej ceremonii jest również bardzo ważne podczas wyboru obuwia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here