Pomysły na fotobudke weselną

0
723
fot. pexels.com

Zdjęcia są nieodłącznym elementem każdego ślubu i wesela. Nie jest to bowiem tylko wyjątkowa chwila dla Pary Młodej, ale także dla gości. Twoi goście chcieliby mieć także piękną pamiątkę z Twojego wielkiego dnia, dlatego warto pomyśleć nad pewnym dodatkiem weselnym.

Pomyśl nad zorganizowaniem fotobudki. Fotobudki to świetne zajęcie lub forma rozrywki dla gości. Jak wiadomo nie każdy jest świetnym tancerzem, więc uchwycenie takiej osoby na parkiecie graniczy z cudem, dlatego fotobudka może być wspaniałą alternatywą do uchwycenia szczęścia nietańczącego gościa.

Częstym wyborem są kabiny fotograficzne, niestety wiążą się one z dość wysokim kosztem, ale możesz zorganizować własną stację fotograficzną. Taka opcja jest znacznie tańsza i idealnie może wkomponować się w całą scenerię Twojego wesela.

fot. unsplash.com

Nie musisz wydawać fortuny, by Twoi goście byli zadowoleni. Wystarczy specjalny kącik, który możesz udekorować na wiele sposób i kosz z zabawnymi akcesoriami do zdjęć. Często są nimi śmieszne czapeczki, maski, a nawet akcesoria w stylu okularów bądź wąsów. Przy ładnym, dobrze oświetlonym tle goście mogą po prostu poprosić przyjaciela o zrobienie im zdjęcia. Często jest też tak, że jeśli organizujesz budkę fotograficzną, możesz wcześniej poinformować o tym swojego fotografa.

Bywa tak, że to fotograf bierze sprawy w swoje ręce i odsyła do budki Swojego pomocnika. Dzięki temu zdjęcia Twoich gości będą świetnej jakości, a Ty będziesz miała dodatkową, piękną pamiątkę.

Bez względu na to, jak Twoi gościom będą robić zdjęcia, czy będą to kije do selfie, aparaty telefoniczne, czy też skorzystanie z pomocy profesjonalisty, każdy pomysł zapewni gościom dobrą rozrywkę.

Ściany kwiatowe

Idealnym tłem do zdjęć mogą być ściany kwiatowe. Taką aranżację możesz przygotować samodzielnie bądź skorzystać z usług wybranej kwiaciarni.

Kwiaty do zdjęć nie muszą być żywe, wystarczy, że będą pięknie prezentować się na zdjęciach. Jednak podejmując się stworzenia takiego projektu samodzielnie możesz znacznie mniej wydać na te przedsięwzięcie.

Jak wiadomo każda kwiaciarnia jak i inna instytucja oferująca swoje usługi, prócz kosztów materiałów dolicza swoją marżę. Dlatego warto zastanowić się nad samodzielnym przygotowaniem takiej ściany kwiatowej.

Ramka z instagrama

Od jakiegoś czasu ten portal społecznościowy cieszy się popularnością. Obramowanie zdjęć na instagramie łudząco przypomina ramkę zdjęć polaroid.

Możesz przygotować tego typu foto budkę. Wystarczy wydrukować w dużym rozmiarze ramkę zdjęć instagrama i spersonalizować ją pod waszą ceremonię. Żeby było zabawniej możecie narzucić także modne hasztagi, które bezpośrednio będą nawiązywać do waszego ślubu.

Tło z materiału

Pięknie lejąca się, delikatna tkanina może być tak naprawdę najlepszym tłem.

W celu zamontowania tego typu tła nie potrzebujesz zbyt wiele. Jest to wariant dość przystępny cenowo. Możesz sięgnąć po krystalicznie białe materiały lub po coś szałowego. Fajną opcją materiałowego tła są brokatowe tkaniny.

Ich kosz jest mało wyższy, a efekt spektakularny. Możesz wybrać dość uniwersalne kolory takie jak złoto czy srebro. Do tego typu kolorów możesz z łatwością dopasować inne dodatki.

Kącik idealny

Fotobudka nie musi być miejscem stojącym. Możesz stworzyć kącik idealny. W tym celu możesz rozwiesić tkaniny, ustawić szykowny fotel w stylu waszego ślubu, dobrać do tego kilka poduszek i bukietów kwiatowych.

Takie połączenie nada tej budce wyjątkowy wygląd. Wszystkie te dodatki bez problemu możesz wynająć. Może również okazać się, że pensjonat, w którym organizujesz wesele ma tego typu meble na stanie.

foto. pexels.com

Neony

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się neonowe napisy. Ich wielkość oraz rodzaj jest zależna tylko do Ciebie samej.

Możesz wybrać drobne, ale widoczne napisy bądź zdecydować się na potężny napisał LOVE, który znajdzie swoje miejsce na zewnątrz.

Podsumowanie

Każda z propozycji kącika do zdjęć może zostać przez Ciebie dowolnie zmodyfikowana. Jeśli pragniesz jednak by kącik do zdjęć był idealnym uzupełnieniem Twego stylu weselnego, uderz w te same klimaty.

Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się wesela w stylu wiejskim. Dlatego możesz zorganizować zdjęcia gościom z typowo wiejskimi dodatkami. Mogą być one zabytkowy wóz, snopy siana, stare narzędzia czy po prostu zdjęcia na tle zabytkowego drewnianego domu.

Cała inwencja fotobudki należy tylko do Ciebie. Jeśli jednak potrzebujesz takiego miejsca, ale nie masz na niego pomysłu możesz poradzić się fotografa bądź organizatora ślubnego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here