Wieszaki ślubne

0
763
fot. unsplash.com

Wiele par już od przygotowań w domu prosi fotografa by upamiętniał te chwile. Dlatego ważne jest by dodać do listy kilka akcentów ślubnych, które nie zawsze są konieczne. Takim przyjemnym akcentem mogą być wieszaki ślubne.

Wielu fotografów bądź kamerzystów stara się uchwycić każdy detal tego dnia. Nie omija to także sukni ślubnej oraz garnituru. Na niejednej sesji ślubnej możemy zauważyć prostotę sukni uchwyconej na wieszaku, a później efekt finalny na Pannie Młodej.

Jeśli i wy chcecie by kamerzysta bądź fotograf uchwycił wasze stroje ślubne za fotografii warto zaopatrzyć się w spersonalizowane wieszaki. Wybór tego dodatku może być nie łatwy. Od prostych złotych wieszaków, które pasują do każdego stylu po spersonalizowane wieszaki. Odpowiedni wieszak na suknię ślubną będzie się wyróżniał na zdjęciach ślubnych i będzie służyć jako świetna pamiątka.

Prócz wieszaków dla pary młodej możesz zdecydować się także na wieszaki dla najbliższych.

fot. unsplash.com

Wieszak druhny

Ten wieszak możesz wybrać z imieniem swojej świadkowej. Będzie stanowił on wspaniałą pamiątkę oraz jeśli masz więcej niż jedna druhnę uchroni to was przed pomyleniem sukienek.

Dlatego warto zastanowić się nad wieszakiem imiennym. Koszt zakupu takiego wieszaka jest stosunkowo niewielki, więc nie musisz się obawiać, że znacząco naciągniesz swój budżet. Możesz wybrać klasyczne tworzywo, którym jest drewno.

Wieszak dla Panny Młodej

Wiele firm oferuje zestawy wieszaków dla Panny Młodej. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko suknia powinna znaleźć się na wieszaku.

Jak wiadomo prócz sukni ślubnej, Panna Młoda musi skrupulatnie zadbać o welon, a także inne dodatki takie jak bielizna oraz podwiązka. Jeśli suknia ślubna ma swoje honorowe miejsce, dlaczego welon i bielizna do samego końca miałaby czekać w pudełku?

Zazwyczaj taki zestaw dla Panny Młodej składa się właśnie z trzech wieszaków. Może zdarzyć się tak, że każdy z trzech wieszaków jest podpisany co powinno się na nim znaleźć.

Tworzywo wieszaka

W tej kategorii możemy nieco poprzebierać. Najpopularniejszymi wariantami jednak są drewniane, plastikowe oplecione wstążką oraz metalowe.

Każdy z nich może różnić się kolorem. Jeśli masz w zamierzeniu, by Twoja suknia została uchwycona na fotografii przez ostatecznym założeniem, warto przemyśleć który styl wieszaka będzie pasował do niej najbardziej.

Jednak najczęstszym i najbardziej kultowym rozwiązaniem jest jednak wieszak drewniany.

Metalowe wieszaki

Ten rodzaj wieszaków jest równie piękny. Kolory są zazwyczaj typowo metaliczne, ale zdarzają się także.

Ten rodzaj wieszaka może być dość ciekawy. Prócz tego, że na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie, zdarza się tak, że pewien fragment metalowego wieszaka zostaje uformowany jako monogram.

Ten monogram może różnić się w zależności od przeznaczenia wieszaka. Takie warianty możemy znaleźć dla Panny Młodej, Dla Pana Młodego oraz dla Druhny.

Grawerowane wieszaki

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, najpopularniejszym materiałem do wytworzenia wieszaków ślubnych jest drewno.

Grawerowane wieszaki także są drewniane, ale posiadają dwa, dość wyraźne szczegóły, które różnią się od poprzednika. Ten rodzaj wieszaków często jest farbowany. Więc jeśli nie wiesz jaki kolor pasowałby do Twojej kreacji, najlepiej wybrać kolor ślubny, czyli biały.

Dodatkowo zlecając zamówienie dla firmy oferującej tego typu produkty, możesz dodać, że preferujesz naniesienie na nie grawera. Grawer ten może być dowolny. Jednak my, polecamy naniesienie na nie imienia oraz daty ślubu.

Wieszaki nowoczesne

Ten rodzaj wieszaków ślubnych także zawiera informację, dla kogo są one przeznaczone. Zazwyczaj są one wykonane z przezroczystego, akrylowego stopu.

Są one wystarczająco giętkie oraz twarde. Nie musisz się obawiać, że Twoja suknia będzie do nich za ciężka.

fot. unsplash.com

Wieszaki handmade

Jeśli jednak uważasz, że jest to zbędny wydatek pieniędzy, możesz przygotować wyjątkowy wieszak samodzielnie.

W tym celu będzie potrzebny Ci stary wieszak, biała wstążka oraz jakieś dodatki. Możesz zamówić gotowią plakietę Panna Młoda bądź inna, która zależna będzie tylko od przeznaczenia wieszaka.

Jeśli jednak uważasz, że takie zestawienie jest zbyt nudne, możesz wzbogacić wieszak innymi akcentami takimi jak sztuczne kwiaty oraz liście, koraliki, cekiny czy zwykły brokat. Na takim wieszaku , Twoja suknia także będzie wyglądać niesamowicie! Ten wieszak handmade, będzie niezwykle sentymentalny!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here