Dekoracje ślubne handmade

0
675
fot. unsplash.com

Niezależnie czy organizujesz przyjęcie na 300 osób czy tylko na 30, istnieje wiele sposóbów na zmniejszenie kosztów ślubu. Możesz osiągnąć to dzięki przygotowaniu części dekoracji własnoręcznie. 

Coraz więcej osób decyduje się na coś wyjątkowego. Takimi akcentami weselnymi mogą być właśnie dekoracje handmade. Opełnowartościowych dekoracji po majsterkowanie. Mniejsze projekty możesz bez problemu wykonać samodzielnie. Dzięki temu Twoje dekoracje będą osobiste i niestandardowe. Istnieje również bardzo małe prawdopodobieństwo, że tego typu akcenty, twoi goście ujrzą na innej imprezie weselnej. 

Jeśli chodzi o samodzielne przygotowanie dekoracji, jest kilka ważnych kwestii, które należy rozważyć przed przystąpieniem do działania.

fot. unsplash.com

Plan działania

Przygotowanie niektórego rodzaju dekoracji może być zadaniem dość trudnym. Dlatego zamiast od razu porywać się na głęboką wodę, należy przemyśleć co mogłabyś stworzyć samodzielnie.

Możesz zaangażować w takie przygotowania swojego partnera czy rodziców. Najważniejszą kwestią jest zastanowienie się jak miał by wyglądać Twój ślub oraz jaki preferujesz styl. Następnie warto znaleźć kilka inspiracji. Pod wpływem stresu nie zawsze może udać się nam wpaść na nietuzinkowy pomysł.

W takich chwilach pomaga magia internetu. Możesz zaczerpnąć inspiracji na wielu portalach społecznościowych bądź blogach. Zdarza się także, że można znaleźć instrukcję „krok po kroku”, która znacznie ułatwi twoje zadanie.

Budżet

To chyba równie ważna, jeśli nie najważniejsza perspektywa organizacji dekoracji weselnych. Jeśli udało Ci się odnaleźć idealny styl dla siebie, czas za sporządzenie listy dekoracji, które chciałabyś mieć na swoim przyjęciu.

Jeśli udało Ci się stworzyć już taką listę czas na nieco trudniejsze zadanie. Musisz obliczyć ile mniej więcej będziesz potrzebować na to gotówki. Wcześniej należy jednak oszacować ile mogłabyś wydać na tego typu przedsięwzięcie.

Przygotowana lista dekoracji, powinna zostać także rozbita na poszczególne produkty, które musisz wykorzystać w celach produkcji. Ich ceny z łatwością możesz znaleźć w sklepach online bądź w sklepach stacjonarnych.

Jeśli chodzi o kompozycje kwiatowe, możesz dać ponieść wodzy fantazji. Z łatwością możesz znaleźć niedrogiego dostawcę i stworzyć indywidualne kompozycje kwiatowe. Jeśli jednak nie masz pomysłu, bądź wydaje Ci się, że Twoja koncepcja może nie być atrakcyjna, możesz również skorzystać z magii internetu.

Harmonogram prac

Jeśli ostatecznie podjęłaś decyzję, że to Ty będziesz własną organizatorką wesela, czas najwyższy na sporządzenie planu prac. Może Ci się wydawać to bezsensowne, ale jednak taki plan może stać się kluczowy.

Jeśli jest jeszcze masa czasu do Twojego ślubu, warto zacząć od dekoracji, które mogą stać długi czas, a w ostatecznym dniu zostaną tylko odkurzone. Dlatego jeśli panujesz przygotowanie np. drewnianych akcentów, warto zacząć od nich.

Kolejną kwestią jest to, że musisz sprawdzić czy posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia. Jeśli w ostatniej chwili okaże się, że czegoś CI brakuje, może to być duży problem.

Na krótką chwilę przed dniem ślubu powinnaś przygotować kompozycje kwiatowe. Jak wiadomo niektóre gatunki kwiatów dość szybko mogą więdnąć oraz stracić swoją sprężystość. Dlatego przed zakupem kwiatów warto udać się do kwiaciarni i zapytać, jakie kwiaty są najlepsze pod względem próby czasu.

Zorganizuj pomoc

Niestety nie wszystkie dekoracje można przygotować samodzielnie. Czasem może okazać się tak, że druga para rąk jest niezbędna. Dlatego zastanów się, kto z przyjemnością stał by się twoim pomocnikiem.

To wspólnego przygotowania możesz tak naprawdę zaprosić wiele osób. Może to być Twój partner, rodzice, przyjaciele, rodzeństwo czy drużba. Każda z tych osób jest idealna. A jeśli mają różne zdolności artystyczne, wspólnymi siłami możecie stworzyć coś naprawdę wyjątkowego!

fot. unsplash.com

Minimalistyczne wesele

Tworząc dekoracje samodzielnie, najłatwiejszym stylem może okazać się vintage bądź styl minimalistycznym.

Vintage

Jak wiadomo znakiem charakterystycznym stylu vintage są koronki, kwiaty i stare rzeczy. Stworzenie takiego wesele może okazać się fajną zabawą z przepięknym efektem. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej kompozycje z żywych kwiatów, najlepiej tworzyć na krótko przed samym weselem. Ale inne dekoracje są jak najbardziej akceptowalne.

Możesz przygotować samodzielnie świece na stoły. Ten rodzaj dekoracji jest kultowy i pasuje naprawdę do wielu stylów i sytuacji. Możesz stworzyć własne stożkowe świece. By miały one efekt vintage, możesz dodać do nich suszone kwiaty. Może nie będą miały one efektu zapachowego, ale na pewno będą oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Świetnymi dodatkami w stylu vintage są również stare, przyniszczone walizki. Nie mamy tu na myśli walizek na kółkach, ale kultowe walizki podręczne. Możesz wykorzystać ten rodzaj dekoracji na wiele sposobów. Możesz stworzyć z walizki miejsce na prezentu ślubne lub ulokować taką walizkę niedaleko wejścia głównego i uzupełnić ją kwiatami.

Minimalistyczny

Styl minimalistyczny jest także dość łatwy. Istnieje wiele pomysłów i inspiracji, które możesz wykorzystać.

Jednym z nich może być wykorzystanie kwiatów oraz słowików. Taką formą dekoracji możesz ozdobić nie tylko salę weselną, ale również drogę do ołtarza. W celu przygotowania takiej dekoracji będą potrzebne tylko kwiaty w dokolnym kolorze oraz słoik. Możesz sięgnąć po słoiczki kryształowe, które są piękne same w sobie.

Jeśli jednak chciałabyś znacznie zmniejszyć swój wkład w dekoracje możesz wykorzystać słoiki, które masz już w domu. Wystarczy pomalować ich wnętrze najlepiej na biało i stworzyć piękną kompozycję kwiatową, która zostanie ulokowana w Twoim wazoniku.

Jeśli chciałabyś w ten sposób udekorować drogę do ołtarza, możesz zamocować przygotowane wazoniki na bokach ław kościelnych! Takie dekoracje są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here