Welon ślubny – jaki wybrać?

0
814
fot. pexels.com

Ważnym elementem dopełnienia sukni ślubnej prócz butów i biżuterii jest oczywiście welon ślubny. Wiele panien młodych nie potrafi się zdecydować czy preferują krótkie czy długie welony. Wiele panien młodych jest przytłoczonych ogromną liczbą opcji. Welon podkreśla wygląd panny młodej idącej do ołtarza i ogólny jej wygląd. Ta decyzja częściej jest trudniejsza niż wybór wymarzonej sukni ślubnej. Zdarza się tak, że to właśnie mama Panny Młodej bądź jej druhna pomagają w tym wyborze. Różne rodzaje welonów oraz ich długość może całkowicie wpłynąć na Twój efekt finalny. Dlatego zakup tego dodatku ślubnego powinien być skrupulatnie przemyślany.

Dlatego w tym artykule pomożemy rozwiązać Ci ten problem.

Welon krótki

Ten rodzaj welonu zazwyczaj sięga zaledwie do brody bądź nosa panny młodej. Zazwyczaj wykonany jest z delikatnej siateczki bądź koronki.

Jeśli nie lubisz tego typu dodatków, ten rodzaj welonu będzie dla Ciebie idealny.

Welon średni

Ten rodzaj welonu sięga zazwyczaj do ramion. Welony ślubne do ramion to doskonała opcja dla panny młodej, która chce mieć tradycyjny welon, który nie konkuruje z detalami ich sukni.

Welon ślubny do łopatek

Jak sama nazwa wskazuje, jego długość sięga do połowy pleców. Niektórzy tę długość określają jako „do łokcia”. Może to być zależne od materiału z jakiego został stworzony.

Ten rodzaj welony już nieco przykrywa górną część sukni, delikatnie ją przysłaniając. Więc jeśli taka długość Ci odpowiada, ale nie chcesz by najpiękniejsze detale sukienki zostały ukryte wybierz najbardziej przejrzystą tkaninę.

Welon ślubny do pasa

Welon na długi wychodzi poza biodra panny młodej i jest popularnym wyborem, ponieważ pozwala na dostrzeżenie dowolnego wzoru z tyłu sukni panny młodej przez przezroczysty materiał.

Ten wariant jest dość często wybierany. Wiele panien młodych określa go jako idealny.

Welon ślubny z trenem

Ten welon zapewnia najciekawszy efekt. Kobiety decydujące się na taką długość często wybierają skromne suknie ślubne.

Również, jak w przypadku innych welonów, ten welon także zazwyczaj wykonany jest z delikatnych i przejrzystych tkanin. Bez problemu można przez niego ujrzeć ogólny krój sukni.

Panny Młode, które decydują się na taką długość welonu, często mają „pomocnice” w chwilach przemieszczania się. Niestety zgrabne i taktowne poruszanie się z takim welonem nie należy do najłatwiejszych.

fot. pexels.com

Trzy najważniejsze rzeczy o których należy pamiętać podczas wyboru welonu

1. Budżet

To chyba jeden z najważniejszych aspektów na zakupach. Wybierając wymarzony welon ślubny miej na uwadze jego cenę. To, co może wydawać się cienkim kawałkiem materiału, może w rzeczywistości kosztować znacznie więcej niż być tego chciała.

Jeśli masz ograniczony budżet warto skrupulatnie pilnować metek. Niektóre welony mogą nawet kosztować więcej niż sama sukienka. Dlatego możesz zwrócić się o pomoc do personelu w salonie ślubnym.

Ich pomoc znacznie ułatwi Ci poszukiwania. Możesz z góry przedstawić jaki zakres cenowy Cię interesuje, a oni pokażą Ci produkty dostępne w tych kwotach.

2. Fryzura ślubna

To także bardzo istotna sprawa. Przed zakupem welonu najlepiej mieć już pomysł na fryzurę. Kok w porównaniu z długimi lokami może skutkować zupełnie innym ułożeniem welonu. Dlatego to 2 z ważnych czynników podczas dobierania tego dodatku.

Jeśli chciałabyś pójść do ślubu w koku, możesz wybrać krótszy welon, który poprzez zamocowanie go pod kokiem i tak będzie sprawiał wrażenie dłuższego. Jeśli jednak chcesz iść do ołtarza w rozpuszczonych włosach, welon zostanie doczepiony zapewne za czubku głowy. Dlatego fryzura powinna być przemyślana jeszcze przed zakupem.

3. Przymiarka welonu z suknią

Nic nie utwierdza nas w przekonaniu, że coś jest zrobione dobrze bądź źle niż ujrzenie tego na własne oczy. Dlatego jeśli chcesz by welon i suknia tworzyły idealne połącznie nie wystarczy sama wyobraźnia.

Jeśli suknię ślubną zakupiłaś wcześniej, ale nie mogłaś zdecydować się na welon, a teraz zmieniłaś zdanie.. możesz poprosić personel salonu ślubnego o dostarczenie Ci identycznej kreacji jak zakupiłaś wcześniej.

Będąc w sukni ślubnej i przymierzając welony, w taki sposób możesz najłatwiej podjąć decyzję. Samo wyobrażenie nie zawsze wystarczy. Twoja suknia ślubna jest piękna, ale czegoś jej brakuje? To na pewno jest welon.

Wygląd wizualny sukni może się całkowicie zmienić po dodaniu welonu, więc ważne, aby panna młoda czuła się najpiękniejsza w jakiejkolwiek wizji. Wybierając welon nie musisz sięgać po identyczne tkaniny jakie masz na sukni. Czasem może okazać się, że mieszanie różnych tekstur przynosi ciekawszy efekt.

fot. pexels.com

Jak dobrać welon pod sukienkę?

Każda sukienka jest inna. Nie chodzi tu tylko o wygląd wizualny czy dodatki, ale o tkaninę z jakiej została uszyta.

Jeśli Twoja sukienka jest w stylu księżniczki, do tego jej dół jest mocno zdobiony koralikami warto sięgnąć po prosty i minimalistyczny welon. Nie zawsze więcej oznacza lepiej. I tak właśnie działa te połączenie. Odważna i pokaźna suknia idealnie połączy się w całość z delikatnym welonem.

Sukienka stonowana. Takie kreacje ślubne szybko zyskują na popularności. Wiele osób takie suknie nazywa nowoczesnymi. Nic w tym dziwnego. Obecna moda jest prosta i minimalistyczna. Więc jeśli jesteś Panną Młodą z taką suknią możesz nieco wzmocnić charakter sukni poprzez odważniejszy welon. Rozważ wybór welonu z dodatkami. Mogą to być wyjątkowe hafty, dodatki z żywych kwiatów lub pastelowe akcenty.

Niektóre Panny Młode decydują się na wyrazistą suknie ślubną. Do takich sukni często zaliczane są kreację ukazujące plecy Panny Młodej. Do takiej sukni może być idealny długi, przezroczysty welon. Jeśli jednak chciałabyś coś bardziej wyjątkowego jak Twoja suknia, rozejrzyj się za welonem wykończonym koronką.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBielizna ślubna
Następny artykułWesele w wiejskim stylu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here