Obrączki ślubne 2021

0
728
fot. pexels.com

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. Dlatego równie ważnym elementem tego wydarzenia są obrączki. Są one bowiem symbolem naszej miłości, wierności oraz zaangażowania. Dlatego powinieneś dokładnie przemyśleć jakie obrączki chciał byś mieć. 

Głównym czynnikiem podczas podejmowania tej decyzji powinien być wybór stopu na obrączki. Oto lista najmodniejszych stopów na 2021 rok.

Złoto

To jeden z najbardziej oczywistych i tradycyjnych wyborów zarówno na ślub jak i pierścionki zaręczynowe. Jednak nie dzieje się tak bez powodu. Ten metal zapewnia nam wiele opcji, a również nie ogranicza się do jednego koloru. Możemy wybrać białe, żółte bądź np. różowe złoto.

Istnieją również warianty bardziej kolorystyczne takie jak np. złoto niebieskie, które powstaje dzięki dodaniu do tego stopu, niklu oraz żelaza, ale także możemy sięgnąć po złoto zielone. Taką barwę uzyskujemy dzięki połączeniu złota ze srebrem oraz glinem.

Złoto czystej jakości jest dość miękkie i łatwe do zarysowania. Niestety także szybko mogą wypaść „oczka” z takiego pierścionka. Dlatego lepsza alternatywą jest wybranie złota z domieszką innych metali.

Platyna

Platyna jest dość luksusowym wyborem. Nazywana jest jednym z najrzadszych metali świata. Platyna jest metalem dość twardym i odpornym na zarysowania.

Prócz wykorzystania w biżuterii, platyna wykorzystywana jest także do wytwarzania np. pocisków.

Ze względu na to, że jest ona twarda i trwała, dodane oczka do tego typu biżuterii będą one tkwić tam do końca. Niestety ten stop jest dość rzadko wykorzystywany obecnie na biżuterię, ale nadal ma ona zastosowanie w tej dziedzinie. Wybierając pierścionki np. z białego złota często platyna wykorzystywana jest do produkcji ząbków utrzymujących kamyczki.

Warto także pamiętać, że platyna jest jednym z najdroższych metali świata. Zważając na jej długowieczność nie ma co się dziwić, że jest ona droga.

Srebro

fot. pexels.com

Niegdyś ten stop uważany za droższy od złota, obecnie nieco stracił on tę reputacje. Obecnie srebro jest jednym z najtańszych stopów, ale nie możemy zapomnieć o tym, że to najstarszy stop szlachetny.

Wytworzenie biżuterii z czystego srebra niestety jest dość niemożliwe. Srebro jest metalem bardzo miękkim i kruchym. Dlatego w celu produkcji biżuterii z tego stopu tworzona jest mieszanka srebra, miedzi bądź innych metali, które utwardzają ten stop.

Niestety prócz tego, że srebro jest piękne i łatwo wkomponować go do wielu stylizacji, metal ten nawet z domieszkami jest nadal stosunkowo miękki. Srebrna biżuteria niestety z czasem traci Swój blask, ale łatwo go przywrócić. Wystarczy regularnie ją czyścić oraz polerować.

Tytan

Niegdyś ten rodzaj stopu był gównie wykorzystywany w przemyśle. Jakiś czas temu został od doceniony i zaczął być stosowany także do produkcji biżuterii.

Tytan dość szybko docenili go mężczyźni. Tytan jest stopem twardym, ale za razem lekkim. Dzięki swojej wadze jest on idealny dla osób, które nie przywykły na co dzień nosić biżuterię. biżuteria wykonana z tego stopu nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji.

Jedyną i dość dużą wadą jest to, że tytanowej obrączki nie da się ani zwiększyć ani zmniejszyć. Niestety rozmiar nie podlega redukcji.  Więc jeśli Twoje palce jakiś czas po ślubie nabrały objętości i obrączka stała się za mała, zostało zakupić Ci nową.

Pielęgnacja obrączek

Po mimo tego, że niektóre z powyższych metali nie potrzebują pielęgnacji możesz wykonać taki zabieg profilaktycznie. Istnieje kilka domowych sposobów, które na pewno się sprawdzą.

Takie zabiegi możesz wykonać nie tylko na pierścionkach bądź obrączkach, ale możesz wykorzystać je także do pielęgnacji innej biżuterii.

  • Jeśli na Twoim pierścionku pojawił się osad, który pozbawił go blasku zanurz go na całą noc w białym occie. Inną alternatywą na usunięcie tego osadu jest pozostawienie na całą noc pierścionka w roztworze z wody i płynu do naczyń.
  • Wyszczotkowanie pierścionka miękką szczoteczką, może być do zębów.
  • Zdejmowanie pierścionków przed użyciem drażniącej chemii.
  • Pasta do zębów. Ważne jest by pasta nie posiadała żadnych drobinek. Wystarczy wziąć miękką ściereczkę, nałożyć niewielką ilość pasty do zębów i dokładnie wypolerować całą powierzchnię pierścionka.

    fot. unsplash.com

Podsumowanie

Coraz częściej ludzie odstępują od tradycyjnych obrączek w kolorze żółtego złota. Istnieją równie piękne stopy, które prezentują się wręcz idealnie.

Zakupując obrączki należy pamiętać, że im droższe nie znaczy, że najlepsze. Ten zakup powinieneś dostosować do Swojego budżetu oraz do Twoich upodobań. Jeśli nie podoba Ci się np. złoto możesz sięgnąć po srebro bądź odwrotnie. Nie musisz trzymać się narzuconych standardów, pamiętaj, że ten dzień jest tylko Twój i to Ty jesteś osoba decydującą!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here