Rustykalne dekoracje ślubne

0
799
fot. unsplash.com

Słowo „rustykalny” każdy może interpretować w inny sposób. Niektóre pary interpretują to w sposób skromny jak bywało to dawniej inni zaś uważają, że to ślub w stylu wiejskim. Obie te interpretacje są poprawne.

Inne przedstawienie tego stylu może dotyczyć klimatu leśnego. Na takie ceremonie częściej jednak decydują się osoby z przybliżonego zawodu do tego klimatu. Wszyscy mogą się zgodzić z tym, że nie ma nic piękniejszego niż piękny stół wypełniony rodziną i przyjaciółmi.

W tym celu postanowiliśmy przygotować dla Was listę dekoracji, która będzie pasować do każdej interpretacji. Od prostych girland po zapierające dech w piersiach żywe instalację. Kompozycje kwiatowe także mogą widnieć w różnych sceneriach od prostych po skomplikowane.

fot. unsplash.com

Gałązki oliwne

Gałązki oliwne mogą stanowić prosty, ale bardzo szykowny element dekoracyjny. Jeśli nie masz możliwości zakupy „żywych” gałązek, możesz wybrać sztuczne.

Wybierz obfite liście oliwne z białymi akcentami, jak aranżacja na wiejskim festynie. Taka dekorację możesz przygotować samodzielnie, jeśli jednak nigdy nie komponowałaś dekoracji z tego rodzaju produktów możesz zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanego florysty.

Trawa pampasowa

Ten rodzaj dodatku do dekoracji może tworzyć wspaniały klimat w namiocie weselnym. Trawa pampasowa przypomina puchate piórka, które można wykorzystać na wiele sposób.

Niektóre panny młode decydują się na stworzenie korony ślubnej właśnie z trawy pampasowej. Chcąc wykorzystać ten dodatek na stoły weselne, także nie będzie to stanowić problemu. Możesz do każdego bukiecika weselnego dodać pojedyncze źdźbła tej trawy.

Niektórzy organizatorzy wesel robią krok dalej w świecie dekoracji, właśnie wykorzystując ten rodzaj trawy. Jeśli wesele odbywa się pod namiotem by zmniejszyć optycznie te „pomieszczenie” możesz zdecydować się na instalację chmur z trawy pampasowej.

Trawa pamasowa jest bardzo łatwa w obróbce, dlatego niechluje zwitki tej trawy mogą zastąpić chmurki.

Bieżnik ze świeżych produktów

Zdrowe odżywianie staje się coraz modniejsze. Jeśli Twoje stoły weselne są dość szerokie, a Ty nie masz pomysłu jak wypełnić ich pustkę prócz kwiecistych dekoracji, możesz przygotować bieżnik ze świeżych owoców.

W tym celu należy w kreatywny sposób stworzyć instalację na stół właśnie ze zdrowych i pożywnych owoców. Całość możesz urozmaicić także warzywami. Dzięki temu, każdy gość będzie miał łatwy dostęp do tych przekąsek, a dodatkowo Twoja dekoracja się nie zmarnuje.

Polne kwiaty

Polne kwiaty to jeden z najczęściej zauważalnych dodatków na rustykalnych weselach. Nic w tym dziwnego. Po mimo tego, że polne kwiaty w większości mogą stanowić chwasty są one bardzo piękne i łatwo dostępne w sezonie.

Decydując się na wesele w wiejskim stylu, takie kwiaty z łatwością możesz zdobyć sama. Okoliczne, nieużytkowe pola posiadają skarby, które dodadzą wyjątkowego stylu dla twojej imprezy. Kolejnym kwiatem, który może stanowić idealne przełamanie dla drobnych kwiatów, są słoneczniki.

Są nie tylko piękne, ale również można je „poskubać”. Jest to bowiem kolejna dekoracja, która na pewno się nie zmarnuje. Któż z osób wychowanych na wsi nie próbował tego przysmaku?

Zabytkowe lampiony

Niestety nie wszyscy nasi przodkowie mieli prąd, a póki go nie było, każdy dom wyposażony był w lampy naftowe lub lampiony na zwykłe świece.

Ze względu na to, że takie lampiony są mało komu potrzebne, można kupić je za niewielkie pieniądze. Warto jednak przyznać, że ten rodzaj dekoracji małymi krokami wraca do naszych łask.

Wybór takiego oświetlenia jest naprawdę oryginalny. Zabytkowe lampiony nie muszą być pomalowane, ich stary akcent i widoczne ślady użytkowania tylko dodadzą uroku Twojej ceremonii.

fot. unsplash.com

Zapomniane akcenty

Jednym ze sposobów na łatwe dodanie odrobiny romantyzmu do nakrycia stołu są antyczne mosiężne świeczniki. Są niedrogie, łatwe do nabycia w większości sklepów z antykami, a jeśli je kupisz, zamiast je wypożyczyć, będą wspaniałą pamiątką i dekoracją na lata.

Podsumowanie

Jest to tylko kilka nielicznych przykładów, które możesz z łatwością wkomponować w rustykalne wesele.

W świecie w którym dominuje technologa, świetnym pomysłem jest właśnie powrót do przeszłości. Nie ma nic piękniejszego od rzeczy namacalnych takich jak żywy ogień, niestety elektroniczna imitacja płomienia nie zastąpi odczuć przy prawdziwej świecy czy ognisku.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here