Pomysły na wieczór panieński

0
1017
fot. pexels.com

Wieczór panieński to ważny element przed ślubny. To tak naprawdę ostatnia impreza, na której kobieta bawi się jako kobieta niezależna. Po ślubie, nasze życie staje się także częścią naszego wybranka. Dlatego jak zaplanować wieczór panieński by nie zapomnieć go do końca życia?

Zazwyczaj organizacją imprezy panieńskiej zajmuje się główna druhna panny młodej! Jeśli więc jest ona osobą kreatywną, na pewno wymyśli coś nietuzinkowego, ale jednak czasem bywa też tak, że nie mamy pomysłu na imprezę życia!

Dlatego postanowiliśmy przygotować wam poradnik, jak mogła by wyglądać taka impreza!

Niegdyś wieczór panieński był raczej spotkaniem towarzyskim ograniczającym się do kilku drinków, smacznej kolacji i wspomnień. Natomiast teraz, ten wymiar imprezy nieco nabrał na sile! Często z tej okazji są wynajmowane sale clubowe, pokoje hotelowe, ale nadal się zdarza, że impreza odbywa się w domu.

Ostatnia noc wolności

fot. unsplassh.com

W naszej kulturze właśnie takie określenie przyjęło się na wieczór panieński bądź kawalerski! Przyjmuje się, że przyszli Nowożeńcy mają prawo zabawić się ostatni raz bez wzajemnych pretensji!

Nie zapominajcie jednak, że świętując „ostatnie godziny wolności” należy koncelebrować z głową. Coraz modniejsze na wieczorach panieńskich staje się wynajmowanie striptizerów, ale jeśli jakaś Panna Młoda podkreśla, że nie chcę takich atrakcji, Ty jako druhna powinnaś to uszanować.

Idealny wieczór panieński

Te określenie jest dość ruchome. Wszystko zależy od tego jaka jest Panna Młoda i z czego była by zadowolona. Ty jako druhna powinnaś także pamiętać, że to ma być impreza przyszłej Panny Młodej, a nie Twoja. Dlatego planując takie przyjęcie powinnaś zastanowić się, czego to ONA mogła by chcieć, a nie Ty.

Co do miejsca na ” ostatnią noc wolności ” także zależy tylko od Was, a także od pory roku. Jeśli obecnie panuje lato, możesz przygotować imprezę w plenerze. Jeśli jednak jest to jesień albo zima, warto zastanowić się nad uroczystością pod dachem.

Nie ma tak naprawdę jednej zasady na idealny wieczór panieński. Ale nie zapomnij o tym, że skoro zostałaś wybrana na tak ważne stanowisko to na pewno dobrze znasz przyszłą Pannę Młodą. Wykorzystaj to!

Jeśli jednak nie umiesz odnaleźć się w roli organizatorki możesz również wprost zapytać jej co chciałaby na takiej imprezie bądź czego masz unikać.

Impreza niespodzianka

Taki wieczór panieński na pewno pozostanie na długo w waszych pamięciach. Do organizacji tajnego przyjęcia możesz zaangażować jeszcze kilka waszych bliskich koleżanek.

Wspólnymi siłami możecie wymyślić coś naprawdę wspaniałego! Dodatkowo by nie wzbudzić podejrzeń Panny Młodej możecie podzielić się rolami. Jedna z  Was może być odpowiedzialna za wynajem sali, druga za skomponowanie playlisty z ulubioną muzyką Młodej, kolejna zaś może zająć się jedzeniem, a ktoś jeszcze innym ściągnięciem w dane miejsce młodej by nie wzbudzić podejrzeń!

W tym wariancie także warto najpierw zastanowić się nad tym czego Panna Młoda by chciała, a czego powinnyście unikać. To jednak ma być dobra impreza, która zostanie w jej pamięci na lata z masą wspaniałych wspomnień. Dlatego nie zapomnij by określić to czego ona mogłaby chcieć.

Afterparty

fot. pexels.com

Ten wariant wieczoru panieńskiego także możemy delikatnie podciągnąć pod imprezę niespodziankę. Możecie całą paczką najbliższych kobiet umówić się np. na wspólny wypad do kina, na wieczorny seans.

W popołudniu, przed spotkaniem na seans kinowy kupcie kilka butelek dobrego wina, gotowe przekąski, przygotujcie koce i znajdźcie miejsce na ognisko. Pamiętaj tylko, że to przygotowania takiego wieczoru panieńskiego najlepszą porą roku jest jednak lato.

Jeśli nie ma ustronnego miejsca do organizacji takiej imprezy możecie skorzystać z przydomowego ogródka. Tak naprawdę taki wybór wydaje się chyba być najbardziej słuszny. Przed wyjściem na wspólny wypad, przygotujcie wszystko co jest wam potrzebne, a właściciel posesji niech wszystkich uroczyście zaprosi na kieliszek wina i pogaduszki.

Jeśli jednak pogoda Was zawiedzie, szybko możecie przenieść taką imprezę do domu! Domowy salon także sprosta takiej imprezie. Dodatkowo organizując taką imprezę w domu możecie uniknąć niechcianej wpadki, jeśli ktoś wypije za dużo!

Nic nie podejrzewająca Panna Młoda na pewno skusi się na babski wieczór, a dopiero na miejscu zrozumie, że to impreza tylko dla niej!

Wypad do klubu

Taka forma wieczoru panieńskiego dość szybko stała się bardzo popularna. Niektóre Młode wraz z przyjaciółkami ostatniej nocy wolności nie idą tylko na jedną imprezę, ale organizują trip po pobliskich klubach!

Na pierwszy rzut oka może sie to wydawać pomysłem wręcz zwariowanym, ale jednak to nic złego. To właśnie w ten wieczór Młoda powinna wybawić się za wszystkie czasy, bo kto wie, kiedy ponownie będzie mogła wyrwać się od małżeńskich obowiązków.

Jeśli jednak Ty jako druhna chciałabyś, by wszyscy wiedzieli, że jest to wieczór panieński Twojej przyjaciółki bądź siostry możesz zakupić gadżety imprezowe z tej okazji.

Takimi gadżetami często są szarfy, czapeczki, broszki, opaski. Jeśli jednak i w klubie chcielibyście mieć nieco chwili tylko dla siebie i uciec od tłumu w klubie warto zamówić lożę VIP. To umożliwi wam wypicie prywatnego toastu czy ucieczkę od zgiełku.

Podsumowanie

To tylko 3 pomysły na wieczór panieński. Tak naprawdę pomysły na tę okoliczność są nieograniczone. Tak jak wspinaliśmy wcześniej, wszystko zależy od tego czego chciałaby Panna Młoda.

Na wieczorze panieńskim możecie się nie tylko bawić i wspominać to co było, ale możecie poruszyć temat tego co będzie w przyszłości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here