Wieczór kawalerski-pomysły

0
780
fot. unsplash.com

Do ślubu już tylko chwila, a jest jeszcze jedna impreza przed, w której Pan Młody powinien być gwiazdą wieczoru. Wieczór kawalerski! W zależności od faceta, wieczory kawalerskie mogą być tak proste, jak kameralny weekend na działce z kilkoma bliskimi przyjaciółmi lub pełen wrażeń weekend z piciem i tripem bo klubach czy barach.

Wieczory kawalerskie mają zazwyczaj złą reputację. Jednak chyba nie bez powodu, nagranych zostało kilka komedii na podstawię takich imprez. Dlatego, nie jedna przyszła żona, obawia się, że ta impreza może mieć różne skutki.

Wieczory kawalerskie to dla faceta okazja do spotkania się ze wszystkimi najbliższymi przyjaciółmi, pożegnania życia singla i rozpoczęcia nowego rozdziału z wybraną partnerką na całe życie. Zanim wyślesz przyszłego pana młodego na jego „ostatnią noc wolności”, oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby zaplanować idealny wieczór kawalerski.

fot. unsplash.com

Kto urządza wieczór kawalerski?

Zazwyczaj tradycją urządzania wieczoru kawalerskiego, leży po stronie drużby. Ale ostatnimi czasy ta reguła odpływa w dal i często dzieje się tak, że wieczór kawalerski urządzają najbliżsi przyjaciele Pana Młodego.

Na szczęście nie jest to regułą, kto ma organizować takie przyjęcie.

Kiedy wydać wieczór kawalerski?

Na to pytanie ciśnie się od razu jedna odpowiedź na usta ” PRZED ŚLUBEM „. Co do dokładnego terminu tu także nie ma na to żelaznej zasady. Niektórzy organizują 3 miesiące przed ślubem inni tydzień przed, a jeszcze inni ostatni weekend przed tym ważnym dniem.

Termin wieczoru kawalerskiego to jest tak naprawdę kwestia do omówienia z Panem Młodym. Nie możesz jednak podjąć za niego tej decyzji dlatego najlepiej umówić się w takim terminie by odpowiadał on każdemu.

Wieczór kawalerski jako wypad w nieznane

Wiele osób myśli, że wieczór kawalerski to musi być trip po kulach czy barach. Jak najbardziej jest to błędna definicja tej imprezy.

„Ostatnią wolną noc” możecie zaplanować w dowolnym miejscu. Dom, bar, ogród, plaża czy wyjazd na biwak do lasu. Każde z tych miejsc będzie idealne na świetną zabawę o ile lubicie takie klimaty. Nie przyjmujcie ogólnych standardów, jakie widzieliście w filmach.

To ma być wasz wieczór, a królem tej imprezy będzie Pan Młody. To on ma się wybawić za wszystkie czasy (ale z głową), bo nie wiadomo kiedy znów ŻONA pozwoli mu na taki wypad! To kochani działa jednak w dwie strony!

Jak zaangażowany powinien być Pan Młody w planowanie wieczoru kawalerskiego?

Poziom zaangażowania Pana Młodego w imprezę zależy tylko od organizatora oraz samego Pana Młodego. Jeśli Pan Młody chcę brać udział w planowaniu imprezy, nie można mu tego zabronić.

Lecz jeśli drużba zna na tyle dobrze Pana Młodego, że wie jak spełnić jego oczekiwania, możecie zorganizować mu imprezę niespodziankę

Czy należy wysyłać formalne zaproszenia?

Zaproszenia formalne nie są konieczne. W dzisiejszych czasach komunikujemy się głównie przez telefony komórkowe oraz media społecznościowe to właśnie w taki sposób możemy zaprosić gości.

Dość nowoczesnym rozwiązaniem jest tworzenie tak zwanego wydarzenia na popularnym portalu społecznościowym. Do wydarzenia zaprasza się osoby, które mają przyjść. Organizując takie „wirtualne wydarzenie” możesz od razu przedstawić plan na tą imprezę.

Możesz również dodać informację o której oraz gdzie odbędzie się impreza, a także opisać wszystko ze szczegółami. Jakie są przewidywane atrakcje czy napisać plan jak zachować to w tajemnicy i kto i co może zrobić czy pomóc.

fot. unsplash.com

Kto płaci za wieczór kawalerski?

Ta kwestia jest także do omówienia. Zdarza się tak, że to Pan Młody opłaca swoją imprezę, czasem jest, że to jego rodzice pokrywają koszty. Od jakiegoś czasu również, coraz częściej, koszty takiej imprezy pokrywają goście.

Tak naprawdę wygląda to tak, że każdy gość płaci za swoją osobę oraz opłaca część za Pana Młodego. Zazwyczaj jest tak, że „rachunek” za Pana Młodego dzielony jest na ilość gości i każdy z nich „dorzuca” odpowiednią kwotę, która pokrywa osobę Młodego.

Podsumowanie

Kwestia wieczoru kawalerskiego jest tak naprawdę sprawą do omówienia. Niejednokrotnie jest tak, że Pan Młody sam ma pomysł na „swoją ostatnią noc” i zwraca się tylko do najbliższych o pomoc w realizacji.

Jednak będąc kreatywnym drużbą, możesz zaplanować imprezę niespodziankę! Ale nie zapomnij najpierw dyskretnie zapytać Młodego czego by stanowczo nie chciał, a na co jest skłonny przystanąć na takiej imprezie! Jednak to jego wieczór i to on powinien bawić się najlepiej. Tak naprawdę zasady są podobne jak przy wieczorze panieńskim.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here