Pierścionek zaręczynowy vintage

0
870
fot. pexels.com

Jeszcze jakiś czas temu wszystko szybko brnęło do przodu i każdy chciał być jak najbardziej nowoczesny. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna doceniać to co było niegdyś. Coraz popularniejsze stają się dawne style sukien ślubnych, organizacji wesel, a także do mody wracają „stare” pierścionki zaręczynowe. 

Ponad czasowy styl vintage łączy w sobie wiele elementów, które połączone w całość tworzą obraz idealny. Nie ma więc co się dziwić, że ta moda wraca do naszych łask wielkimi krokami.

Po mimo tego, że wiele produktów jest tylko wzorowanych na tym stylu i nie mają dziesiątki lat, takie produkty są naprawdę eleganckie i jedyne w swoim rodzaju. Pierścionki w stylu vintage swoją tajemnice kryją tak naprawdę w szczegółach.

Szlachetne metale, motywy kwiatowe, mniejsze, potrójnie osadzone kamienie, a nawet kamienie szlachetne, takie jak szafiry, rubiny i szmaragdy, nadają pierścieniowi charakter starego świata. Niegdyś szlif kamieni znacznie różnił się od nowoczesnego, a efektem tego był nietuzinkowy wygląd. 

Innym charakterystycznym znakiem minionej dekady jest wygląd oszlifowanego diamentu a także jego oprawa. Dość wyjątkowe mocowania kamieni w układzie bardziej przypominającym mozaikę nadają również wygląd antyczny, podobnie jak każdy klejnot w stylu art deco.

fot. pexels.com

Jaka jest zaleta wyboru repliki?

Wybierając replikę ponad czasowych pierścionków zaręczynowych jest to, że są one znacznie tańsze od oryginału. Dodatkowo, wybierając nowoczesną kopię masz znacznie szery wybór produktów.

Niegdyś pierścionki w stylu vintage czy boho były dość ograniczone. Zazwyczaj wszystkie do siebie podobne, obecny rynek sprzedażowy znacznie powiększa nam horyzonty. Jeśli Twoja ukochana bardzo ceni sobie ten styl, taki pierścionek będzie dla niej idealnym prezentem.

Dodatkowo możesz wybrać nieco nowocześniejszą wersję by bardziej dopasować ją do osobowości Twojej wybranki.

Romantyczny charakter vintage

Przy tak wielu trendach do wyboru najbardziej konsekwentnym motywem jest niepowtarzalność, a aby osiągnąć taki wygląd, coraz popularniejszym wyborem jest pierścionek zaręczynowy vintage. Wiele kobiet uważa, że pierścionki w stylu vintage są bardzo romantyczne. Ta teza nie wzięła się jednak znikąd.

Biżuteria vintage charakteryzuje się wyjątkowymi zdobieniami i dość dużym kamieniem głównym. Grubość pierścionka była spotyka różna, ale jednak efekt finalny zawsze był taki sam.

Pierścionki antyczne za każdym razem wyglądają niczym z najwyższej półki. Fakt jednak jest taki, że nie każdy pierścionek vintage jest okraszony najdroższymi diamentami. Wszystko to jest za sprawą pięknie obrobionego metalu oraz dodatków do pierścionka.

Kolejnym atutem tego stylu pierścionków jest to, że każdy detal tej biżuterii jest tworzony ręcznie. Dzięki temu nie uda się znaleźć identycznego pierścionka do tego, który wybrałeś.

Pierścionki art deco

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób ceni sobie szmaragdy. Nie można zaprzeczyć, że te kamienie są naprawdę piękne. Panny Młode często sugerują, że właśni szmaragdowe wzory vintage chciały by ujrzeć na swoim pierścionku zaręczynowym, ponieważ na rynku nie ma zbyt wielu współczesnych szmaragdowych dodatków.

Niestety jeśli chodzi o tego rodzaju pierścionek ma on także jedną dość poważną wadę. Szmaragd jest kamieniem o dość miękkiej strukturze. Skutkuje to tym, że noszony co dziennie szybko może ulec zniszczeniu.

Styl rosyjski

Wiele osób nie zna jeszcze tego rodzaju biżuterii. Rosjanie słyną z pokaźnych pierścieni. Niegdyś wcale nie wyglądało to inaczej. Pierścionki podarowywane w ramach oświadczyn były duże i naprawdę piękne.

Najczęściej wykorzystywanymi kamieniami były szafiry oraz diamenty. Te dwa kamienie szlachetne nie straciły na sile pod względem popularności. Nie można zaprzeczyć, że są to jedne z lepszych kamieni do „co dziennego” pierścionka. Są one bowiem twarde i dość odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dodatkowo są niezwykle piękne i oszałamiające.

Typowy pierścionek vintage

Vintage jak wiadomo słynie z odzwierciedlenia natury. Niegdyś, często pierścionki i tarcze na kamienie przypominały rodzaj kwiatu. Niestety obecne, nowoczesne pierścionki zaręczynowe stały się minimalistyczne i proste.

Antyczne pierścionki miały w sobie to coś. Każdy z nich był inny i jedyny w swoim rodzaju. Nowoczesne kopie tych pierścionków są równie piękne i bardziej przystępne cenowo.

Dawne pierścionki vintage zazwyczaj miały więcej niż 3 kamienie. Dlatego ich obecna cena jest również zależna od ilości kamieni oraz rodzaju. Każdy kamień ma inna cenę.

fot. pexels.com

Podsumowanie

Jeśli Twoja kobieta ceni sobie styl rustykalny to właśnie taki pierścionek może być dla niej idealnym prezentem. Spełniając jej marzenie nie musisz obawiać się, że antyczne, oryginalne pierścionki vintage są bardzo drogie.

Możesz śmiało sięgnąć po równie zjawiskową kopię. Antyczne pierścionki swoją cenę zawdzięczają wyjątkowości. Niegdyś każdy pierścionek był tworzony detal po detalu ręcznie, teraz za pomocników mamy maszyny.

Dodatkowo cena pierścionka zaręczynowego jest zależna także od rodzaju kamienia i ich ilości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here