Bez torebki ani rusz

0
1482
Bez torebki ani rusz

Kobiety mogą się obejść bez wielu rzeczy, lecz na pewno nie mogą się obejść bez torebki. Każda kobieta w swojej komodzie ma co najmniej parę torebek, a rekordzistki mają ich dziesiątki stosownie do kreacji, dodatków, butów. A także stosownie do wyjść, uroczystości i sytuacji. Męska część populacji zazwyczaj nie potrafi zrozumieć kobiet i wciąż zadaje pytanie, po co kobiecie tyle torebek, czy nie wystarczyłaby jedna lub ostatecznie dwie? A przecież torebka, to symbol kobiecości i każda z pań musi mieć ich co najmniej kilka. Gdyż przy pomocy różnych dodatków, a w tym także odpowiedniej i eleganckiej torebki można wyglądać elegancko nawet w prostej kreacji.

Jak powstała pierwsza damska torebka?

Torebka ma długą historię, bo jej korzeni można szukać już w pierwszych dziesięcioleciach naszej ery, albo nawet przed naszą erą. Najpierw były malutkie torebki, które chowane były w kieszeniach znajdujących się w fałdach sukni. Lecz torebki te pełniły zupełnie inną rolę niż te maleńkie torebki, których używamy dziś, gdyż noszone przez kobiety pochodzące z warstw bogatych miały działać, jak odświeżacz lub perfumy. Natomiast duże torby noszone były przez ludność ubogą zupełnie w innym celu, bo służyły do przenoszenia narzędzi, czy różnych produktów na jarmark.

Pierwsze torebki damskie takie z prawdziwego zdarzenia pojawiły się u progu współczesności. I tak w pierwszej połowie XIX wieku torebki pełniły funkcję dekoracyjną. W drugiej powie XIX wieku pojawiły się dwie marki torebek damskich, to Louis Vuitton oraz Maison Hermes, które istnieją do dziś, choć od tamtej pory minęło wiele dziesięcioleci. Jak również pojawiły się nieustannie modne do dziś torebki w stylu Coco Chanel lub Kelly Bag, czy Christiana Diora. Wszystkie wspomniane markowe torebki łączy nie tylko perfekcyjne w każdym detalu wykończenie, lecz również najdroższe materiały, z których zostały wykonane oraz klasyczny styl.

Różne torebki

Pierwsze rodzaj, to torebki do ręki zapinane były na metalowy zatrzask i nierzadko posiadały łańcuszek. Drugi rodzaj, to torebki dużo większe z paskiem trzymanym w dłoni lub zarzucane na ramię. Dziś istnieje wiele różnych fasonów i modeli torebek damskich.
Torebki z naturalnej skóry, to według Louisa Pucciniego najwyższy szczyt elegancji zapewniający powodzenie i sukces.

Obok torebek z matowej skóry popularnością zwłaszcza wśród ludzi ekranu i estrady cieszą się torebki wykonane z lakierowanej skóry. Wielkie wyjścia i prezentacje gwiazd wymagają szczególnych dodatków, jakimi są torebki. Torebka na ściankę musi pasować do sukienki, butów i dodatków.

Najwięcej do powiedzenia mają klasyczne i eleganckie kopertówki. Pasują one do wieczorowych kreacji. Torebki kopertówki mogą być trzymane w dłoni, jak i mogą posiadać pasek, co pozwala wypuścić je z doni.

Lecz która kobieta szuka wygody i funkcjonalności, to zapewni jej to torebka listonoszka, gdyż model ten pasuje do wszystkich okoliczności i ubioru a zwłaszcza do spodni, ale także do sukienki. Torebki listonoszki nigdy nie wychodzą z mody, bo są praktyczne. Model ten nie jest bardzo duży, lecz ich wielkość pozwala na zmieszczenie wewnątrz najpotrzebniejszych akcesoriów. Ta uniwersalna torebka może być na wszystkie okazje, gdy nie chcemy przerzucać jej przez ramię, to łatwo można skrócić pasek i nieść ją w ręku. Ponadto torebki listonoszki wpisują się w każdy gust, gdyż posiadają różne kolory i wzory.

Drogie i tanie torebki

Moda na torebki zmienia się nieustannie podobnie, jak moda na różne części garderoby, a nawet na dodatki do garderoby. Lecz na modę może pozwolić sobie tylko osoba majętna. Uboższa część damskiej populacji nie może hołdować modzie i pozwolić sobie na ciągłe zmiany, gdyż są one kosztowne. Moda zawsze kosztowała i kosztuje dużo i na dodatek szybko mija. I choć często powraca, lecz zazwyczaj dopiero pod długim czasie. Dlatego panie o mniej zasobnych portfelach powinny skupić się na dwóch torebkach różnej wielkości, które będą klasyczne i trwałe, a w tym oczywiście drogie. Bo osoba o słabszej kondycji finansowej warto, aby kupowała drogie i solidne rzeczy, które posłużą jej wiele lat i zawsze będą świetnie wyglądać i nie dotyczy to tylko torebek, lecz całej garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here